Bard Destekli Google Asistan, İlk Aşamada Yalnızca Samsung Kullanıcıları İçin Sunulacak!
Michael Mann’dan Sürpriz: Kült Film Heat’ın Devamı Heat 2 Yolda!

Sıradaki içerik:

Michael Mann’dan Sürpriz: Kült Film Heat’ın Devamı Heat 2 Yolda!

e
sv

Bard Destekli Google Asistan, İlk Aşamada Yalnızca Samsung Kullanıcıları İçin Sunulacak!

15 okunma — 12 Ekim 2023 10:48
Google, kısa süre önce Bard destekli yeni Google Asistan sürümünü tanıttı. Bu yenilikçi dijital asistanın başlangıçta sadece Pixel ve Samsung cihazları için mevcut olacağı belirtildi.
bard destekli google asistan ilk asamada yalnizca samsung kullanicilari icin sunulacak10056

Birkaç gün önce, Google, Bard yapay zeka platformu ile güçlendirilmiş yeni nesil asistanını, “Google Assistant Powered by Bard”ı tanıttı. Bu yeni sürüm, Google’ın üretken yapay zeka çözümü Bard’la donatılmış olup, ChatGPT ve Bing‘e ciddi bir rakip olarak gösteriliyor. Bard ile desteklenen bu yeni asistan, Google hesabınızın bilgilerini kullanarak yanıtlar sunmanın yanı sıra, web üzerinde derinlemesine araştırma yapabilecek, görsel oluşturabilecek, seyahat planları hazırlayabilecek ve daha birçok işlevi gerçekleştirebilecek. Ancak son gelen bilgilere göre, bu Bard destekli asistan ilk olarak yalnızca Pixel ve Samsung telefonlarda mevcut olacak.

Hayal kırıklığı yaratan detay: Bard’lı Google Asistan’ın Sınırlılığı

Son sızıntılar, Bard destekli Google Asistan‘ın özellikle Tensor işlemciye sahip olan Pixel telefonlar ile Samsung’un Galaxy S23 ve Galaxy S24 modelleri için ayrıcalıklı olabileceğini gösteriyor. Google’ın beta uygulamasının 14.41 sürümünde yer alan bazı bilgilere göre, Galaxy S23, Galaxy S24, Pixel 6, Pixel 7 ve Pixel 8 serileri bu yeni yapay zeka asistanını kullanabilecek ilk cihazlar arasında olacak.

Bard Destekli Google Asistan, İlk Aşamada Yalnızca Samsung Kullanıcıları İçin Sunulacak!

Bilindiği üzere, Bard destekli yeni Google Asistan ilk etapta Pixel 8 ve Tensor işlemcili diğer modellere sunulacak. Takip eden dönemlerde, gelecek yılın başında Galaxy S24 kullanıcıları bu deneyimi yaşayabilecek. Galaxy S23 kullanıcılarının da bu güncellemeyi alması bekleniyor, ancak biraz daha sabırlı olmaları gerekecek. Diğer cihaz sahipleri için ise bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir tarih bulunmuyor. Google, Bard‘la güçlendirilmiş Asistan’ın belirli bir kullanıcı grubuna yakında sunulacağını duyurmuştu. Bu özellik, bir test süreci şeklinde olacak, yani kullanıcının bu deneyimi yaşamak için aktif olarak katılması gerekiyor. Yeni yılın ilk aylarında ise bu özellik çok daha geniş bir kitleye ulaşacak. İlginç bir şekilde, bu zaman dilimi Galaxy S24 serisinin piyasaya sürülme tarihiyle de örtüşüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli