Bakan Kacır, Türkiye'nin Nükleer Enerji Projelerindeki Son Durumu Açıkladı
Berlin dizisi ne zaman yayınlanacak, konusu nedir? Berlin dizisi oyuncuları kimler?

Sıradaki içerik:

Berlin dizisi ne zaman yayınlanacak, konusu nedir? Berlin dizisi oyuncuları kimler?

e
sv

Bakan Kacır, Türkiye’nin Nükleer Enerji Projelerindeki Son Durumu Açıkladı

21 okunma — 30 Kasım 2023 13:46
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 13. Türkiye Enerji Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin nükleer güç santrali projeleri hakkında güncel bilgiler paylaştı.
bakan kacir turkiyenin nukleer enerji projelerindeki son durumu acikladi10840

Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin ilk reaktörünün önümüzdeki yıl devreye alınacağını belirten Bakan Kacır, aynı zamanda Sinop ve İğneada projeleri için uluslararası müzakerelerin devam ettiğini vurguladı.

Bakan Kacır, “Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin üretime geçmesiyle önemli bir enerji boşluğunu dolduracağımızı düşünüyoruz. Ayrıca, Sinop ve İğneada projeleri için uluslararası müzakerelerimizi sürdürüyoruz. Ülkemizde küçük modüler reaktör, erimiş tuz reaktörü gibi yenilikçi uygulamaları hayata geçirmek adına hem ulusal hem de uluslararası paydaşlarımızla çalışmalarımız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kacır, Türkiye’nin enerji alanındaki fırsatları doğru analiz ettiğini ve enerji diplomasisiyle ülkenin enerji koridorlarında önemli bir köprü rolü üstlendiğini belirtti. Ayrıca, 2053 net sıfır emisyon hedeflerine ulaşmak için gerçekleştirilen ve planlanan atılımlarla enerji sektöründe bağımsızlık yolunda ilerlemeye devam edileceğini vurguladı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli