Bağlılık Hasan Filmi: Konusu, Oyuncuları Ve Çekim Yerleri
Muhbir (Snitch) Filmi: Konusu, Oyuncu Kadrosu

Sıradaki içerik:

Muhbir (Snitch) Filmi: Konusu, Oyuncu Kadrosu

e
sv

Bağlılık Hasan Filmi: Konusu, Oyuncuları ve Çekim Yerleri

65 okunma — 13 Haziran 2024 13:44
Bağlılık Hasan filmi, Semih Kaplanoğlu'nun yönettiği ve 2021'de vizyona giren bir yapımdır. Film, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde çekilmiştir.
baglilik hasan filmi konusu oyunculari ve cekim yerleri11550

2021 yılında vizyona giren Bağlılık Hasan, senaristliğini ve yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun üstlendiği bir drama filmidir. Türkiye’nin 94. Oscar ödüllerine aday olarak seçilen film, dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapmıştır. Film, Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde Oscar’a aday gösterilmiştir.

Bağlılık Hasan Filmi Konusu

Bağlılık Hasan, geçmişiyle hesaplaşan bir adamın hikayesini anlatır. Hasan, babasından miras kalan bir meyve bahçesinden geçimini sağlayan biridir. Tarlasının tam ortasına bir elektrik direği kurulmasına karar verildiğinde, Hasan bu direği kaldırmak için mücadele ederken kendi içsel arayışına da başlar. Eşi Emine ile birlikte hayatlarında birçok yanlış yaptıklarını, bugüne kadar sadece kendi çıkarlarını düşündüklerini fark ederler. Başkalarının düşüncelerini ve hislerini önemsemeyen Hasan ve Emine, Mekke’ye gitmek üzere hazırlık yaparken, Hasan geçmişiyle bir vicdan muhasebesine girişir.

Bağlılık Hasan Filmi Oyuncu Kadrosu

Filmin oyuncu kadrosu şu şekildedir:

OyuncuKarakter
Umut KaradağHasan
Filiz BozokEmine
Mahir Günşiray
Zeynep Kaçar
Hakan Altıner
Bedir Bedir
Devrim Özder Akın
Yasemen Büyükağaoğlu

Bağlılık Hasan Filmi Çekim Yerleri

Bağlılık Hasan filmi, Türkiye’nin Çanakkale iline bağlı Bayramiç ilçesinde çekilmiştir. Çekim yerleri, filmin otantik atmosferini ve anlatısını destekleyen önemli unsurlardan biridir.

Bağlılık Hasan Filmi: Konusu, Oyuncuları ve Çekim Yerleri

Serinin Diğer Filmleri ve Başarıları

Bağlılık Hasan, Semih Kaplanoğlu’nun ‘Bağlılık’ üçlemesinin ikinci filmidir. Serinin ilk filmi olan Bağlılık Aslı, 2019 yılında vizyona girmiştir. Üçlemenin üçüncü filmi olan Bağlılık Fikret ise 2021 yılında vizyona girmiştir.

 

Bağlılık Hasan, birçok prestijli ödül kazanmıştır. İşte bazı ödüller:

  • Antalya Altın Portakal Film Festivali
  • Sao Paulo Film Festivali’nde ‘En İyi Yabancı Film’ ödülü
    1. Golden Rooster Ödülleri’nde ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Erkek Oyuncu’
    1. Boğaziçi Film Festivali’nde ‘En İyi Film’, ‘En İyi Senaryo’ ve ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ ödülleri

Bağlılık Hasan, Semih Kaplanoğlu’nun ustalıkla yönettiği, derin ve düşündürücü bir film olarak öne çıkıyor. Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde çekilen film, izleyicilere etkileyici bir anlatı sunarken, ödüllü yönetmen Kaplanoğlu’nun sinemadaki başarısını bir kez daha kanıtlıyor.

Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın! Film hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Youtube

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli