Assassin’s Creed Mirage'ın Çıkış Tarihi Erken Geldi: Yeni Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Oyun sektörünün popüler serilerinden Assassin’s Creed, yeni oyunu Mirage ile oyuncuları şaşırtmaya hazırlanıyor. Beklenenden erken bir tarihte karşımıza çıkacak olan Assassin’s Creed Mirage, fanların yüzünü güldürecek bir sürprizle geldi.

Assassin’s Creed Mirage'ın Çıkış Tarihi Erken Geldi: Yeni Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Assassin’s Creed Mirage, 5 Ekim'de Oyuncularla Buluşacak!

Ubisoft'un sevilen oyun serisi Assassin’s Creed'in yeni üyesi Mirage, önceki oyunlara göre daha çok gizliliğe odaklı bir yapım olacak. Serinin son oyunlarında yoğun olarak bulunan RPG elementlerinin bu sefer geri planda olması bekleniyor.

Ubisoft, Mirage'in daha önceden belirtilen 12 Ekim çıkış tarihini, 5 Ekim'e çektiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, “Tüm ekibimiz adına, Basim'in maceralarında sizi 9. Yüzyıl Bağdat'ına götürmek için heyecanlıyız” denildi. Oyun, 5 Ekim'de hem dijital hem de fiziksel kopyalarıyla raflarda olacak.

Mirage, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, PC ve Ubisoft+ gibi birçok platformda 1350 TL fiyat etiketiyle ön siparişe sunuldu. Oyunun çıkış tarihinin bir hafta önceye alınmasının ardında, Ekim ayında piyasaya sürülecek diğer büyük oyunlarla rekabeti etkili bir şekilde yönetmek amacının bulunduğu söyleniyor.

17 Ekim'de Alan Wake 2 ve 20 Ekim'de PlayStation 5 özel oyunu Marvel’s Spider-Man 2'nin lansmanı yapılacak. Ekim'de ayrıca Lords of the Fallen ve Forza Motorsport gibi oyunların da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Mirage, seriyi asıl kökenlerine döndürme amacını taşıyor. Valhalla oyunundan tanıdığımız karakter Basim'in hikayesine odaklanacak olan yapım, oyuncuları 9. yüzyılın Bağdat şehrine götürecek. Parkur hareketlerinin, suikastlerin ve kalabalık sokakların oyunun ana ögeleri olması planlanıyor.

Peki sizce Ubisoft bu kararıyla doğru bir adım mı attı? Düşüncelerinizi aşağıda yorum yaparak paylaşabilirsiniz!