Android 14'ün Lansmanı Yaklaşıyor: İşte Beklenen Çıkış Tarihi!
Honda Marine, Yeni BF350 V8 Dıştan Takmalı Motorunu Tanıttı!

Sıradaki içerik:

Honda Marine, Yeni BF350 V8 Dıştan Takmalı Motorunu Tanıttı!

e
sv

Android 14’ün Lansmanı Yaklaşıyor: İşte Beklenen Çıkış Tarihi!

15 okunma — 04 Ekim 2023 12:41
Android hayranları için büyük heyecan: Android 14'ün lansman tarihi belli oldu! Sabırsızlıkla beklenen an neredeyse geldi. İşte bilmeniz gerekenler.
android 14un lansmani yaklasiyor iste beklenen cikis tarihi9328

Google, Şubat ayında düzenlediği etkinlikte Android 14’ün ilk tanıtımını yapmıştı. Yeni Android sürümünün, Android 13’te olduğu gibi Ağustos ayında kullanıcılara sunulması planlanıyordu. Ancak bu tarih, beklenenin aksine gelip geçti. Şimdiyse tüm dikkatler, Google’ın yeni telefonları Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun tanıtılacağı 4 Ekim etkinliğine odaklandı. Ve bugün, Android 14‘ün bu tarihte resmi olarak kullanıma sunulabileceğine dair işaretler alınıyor. İşte konuyla ilgili tüm gelişmeler.

Android 14 Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

Son bilgilere göre, Kanada merkezli mobil operatör MapleTel, Android 14‘ün dağıtım takvimini ortaya koyan bir program paylaştı. Bu programda, Pixel 5’ten başlayarak tüm Pixel cihazlarının 4 Ekim’de “Android Unity” güncellemesi alacağı yazıyor. Burada belirtilen “Android Unity“, aslında Android 14’ün içerisinde kullanılan kod adı Android Unity Pie’nin kısaltılmış hali.

MapleTel tarafından sızdırılan bu bilgiler kısa süre içerisinde kaldırıldı ve şirket tarafından konu hakkında resmi bir duyuru yapılmadı. Ancak eğer bu bilgiler doğruysa, bu güncellemenin duyurusunu çok yakın bir zamanda bekleyebiliriz.

Android 14 beklenen özellikler

Android 14, kod adıyla Upside Down Cake, kullanıcılarına daha hızlı ve verimli bir deneyim vadediyor. Bu güncelleme, sadece performans artışları ile sınırlı kalmayıp, çok sayıda yeni ve kullanışlı özellikle de akıllı telefon deneyimini zenginleştiriyor. İşte bu güncellemenin beraberinde getireceği bazı dikkat çekici yenilikler.

  • Kilit ekranı için daha fazla özelleştirme
  • Emoji ve sinematik duvar kağıtları
  • Yapay zeka duvar kağıtları
  • Cihazımı Bul güncellemesi
  • Ayarlar uygulaması için arayüz iyileştirmeleri
  • Özelleştirilebilir ekran kaydı
  • Detaylı pil sağlığı istatistikleri
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli