Android 14 Çıkış Yaptı: İşte Android 14 Güncellemesi Alacak İlk Telefonlar!
Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch 2 Tanıtıldı!

Sıradaki içerik:

Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch 2 Tanıtıldı!

e
sv

Android 14 Çıkış Yaptı: İşte Android 14 Güncellemesi Alacak İlk Telefonlar!

13 okunma — 05 Ekim 2023 14:11
Google, 4 Ekim'deki Made by Google etkinliğinde Pixel 8, Pixel 8 Pro ve Pixel Watch 2'nin yanı sıra Android 14'ü de tanıttı. İlk Android 14 güncellemesini alacak cihazlar da duyuruldu.
android 14 cikis yapti iste android 14 guncellemesi alacak ilk telefonlar9420

Google’ın büyük etkinliğinde, Android’in en yeni sürümü Android 14 resmi olarak tanıtıldı. Güncelleme alacak ilk telefonlar arasında Pixel 4A 5G ve sonrasında çıkan modeller bulunuyor. Ayrıca, Samsung, Nothing, OnePlus gibi büyük markaların telefonlarının da yıl içinde Android 14 güncellemesini alacağı bilgisi paylaşıldı.

Android 14’ün Getirdiği Yenilikler

Android 14, gelişmiş geçiş anahtarı güvenliği, daha fazla gizlilik seçenekleri ve çeşitli kullanıcı arayüzü, özelleştirme ve sağlıkla ilgili yeniliklerle karşımıza çıkıyor.

Yeni Android sürümü ile gelen en göze çarpan özelliklerden biri, kilit ekranını daha özelleştirilebilir kılan yenilikler. Farklı saat dizaynları ve stilleri seçerek telefonunuzu daha kişisel bir hale getirebiliyorsunuz. Aynı zamanda, Google bu sürümde yapay zeka destekli bir duvar kağıdı oluşturma özelliği sunuyor; fakat bu özellik başlangıçta sadece Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modellerinde aktif olacak.

Android 14, üçüncü parti uygulamalarda oturum açmanızı kolaylaştıran gelişmiş parmak izi tanıma sistemiyle geliyor. Bunun yanı sıra, daha üst düzey kamera entegrasyon desteği, 10 bit HDR görsel kalite ve Apple’ın Sağlık uygulamasına benzer bir yapıda, sağlık ve fitness verilerinizi yerel olarak saklayabilen yeni bir Health Connect özelliği de bu sürümle birlikte kullanıcılara sunuluyor. Android 14 güncelleme detayları için Pixel cihazlarınızla ilgili notlara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Android 14 alacak ilk telefonlar

  • Google Pixel 4A
  • Google Pixel 5, Pixel 5A
  • Google Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6A
  • Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7A
  • Google Pixel 8, Pixel 8 Pro
  • Google Pixel Fold
  • Google Pixel Tablet
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli