Google'ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch 2 Tanıtıldı!
Google Pixel 8 Pro  Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

Sıradaki içerik:

Google Pixel 8 Pro Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

e
sv

Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch 2 Tanıtıldı!

16 okunma — 05 Ekim 2023 14:00
Google, 4 Ekim'deki etkinlikte Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun ardından Pixel Watch 2'yi de sahneye çıkardı. Pixel Watch 2, gelişmiş performansı ve yeni sağlık ile güvenlik özellikleriyle öne çıkıyor.
googlein yeni akilli saati pixel watch 2 tanitildi9416

Google Pixel Watch 2, önceki modelle kıyaslandığında hem estetik hem de teknik yönlerden birçok yenilikle beraber geliyor. Pixel Watch 2, gelişmiş hız, gün boyu süren batarya kapasitesi ve her zaman aktif ekran özelliği sunuyor. Google’ın bugüne dek ürettiği en hassas kalp atış hızı sensörüne ek olarak, cihaz yeni güvenlik fonksiyonları ve geliştirilmiş sensörlerle donatılmış durumda.

Google Pixel Watch 2’nin Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Google Pixel Watch 2, mat siyah, parlak gümüş ve altın gibi renk seçenekleriyle tek bir kasa boyutunda kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcılar için porselen, obsidyen ve ela gibi çeşitli kayış renk alternatifleri de mevcut. Pixel Watch 2’nin temel modeli, yani Bluetooth ve WiFi özelliklerini içeren model, 349 dolarlık başlangıç fiyatıyla geliyor. LTE bağlantısına sahip modelin fiyatı ise 399 dolar olarak belirlenmiş.

Google Pixel Watch 2, Google Store, Amazon ve Best Buy platformlarından ön siparişle satın alınabilir durumda. Pixel Watch 2’nin resmi çıkış tarihi ise 12 Ekim olarak duyuruldu.

Google Pixel Watch 2’nin Özellikleri Neler?

Google'ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch 2 Tanıtıldı!

Pixel Watch 2, devrim niteliğinde bir kalp atış hızı sensörüne sahip. Yapay zeka ile desteklenen bu sensör, kullanıcıların kalp atış hızlarını daha hassas bir şekilde ölçebilmesine olanak tanıyor. Saat, ayrıca stres tespiti, otomatik antrenman başlatma/durdurma, kişiselleştirilmiş tempo antrenmanları ve kalp atış hızı bölge antrenmanları gibi fitness fonksiyonlarına da sahip. Pixel Watch 2, her zaman açık ekran modunda bile tek bir şarjla 24 saat kullanım süresi vadediyor ve sadece 75 dakikada tam gün kullanım için şarj olabiliyor. Google’ın iddiasına göre, saat 30 dakikada %50 şarja ulaşabiliyor. Donanım tarafında ise yepyeni bir dört çekirdekli işlemci tercih edilmiş.

Pixel Watch 2’nin güvenlik özellikleri arasında, kullanıcının aile üyeleri veya arkadaşlarıyla lokasyon paylaşımı yapması gerektiğinde zamanlayıcı özelliğini aktif hale getiren Safety Check bulunuyor. Saatin sunduğu sağlık takip özellikleri arasında; derin uyku izleme, EKG ölçümü, kandaki oksijen seviye takibi ve cilt sıcaklık sensörü yer alıyor. Uyku profili gibi bazı özelliklerin kullanımı Fitbit Premium üyeliği gerektiriyor.

Yeni Pixel Watch, Wear OS 4 işletim sistemi ile gelirken; Google Haritalar, Google Asistan ve Google Play entegrasyonu sunuyor. Saatin bildirim özellikleri arasında arama, mesaj, e-posta ve diğer uygulama bildirimleri bulunuyor. En iyi yanı, sadece Google Pixel serisiyle değil, Samsung Galaxy gibi diğer Android telefonlarla da tam uyumluluk göstermesi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli