Açık Öğretim Kayıtlarında Büyük Zam!

Üniversiteler, YKS sonuçlarının ardından kayıt süreçlerini başlatıyor. Ancak Açık Öğretim Fakültesi'nde kayıt ücretlerinde büyük bir artış yaşandığı ortaya çıktı.

Açık Öğretim Kayıtlarında Büyük Zam!

YKS'nin sona ermesinin ardından, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sonuçları duyurdu. Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültelerinin sunduğu Açık Öğretim programlarına kayıt için sıraya girdi.

AÖF kayıt fiyatları neredeyse iki katına çıktı!

Sınavsız olarak ikinci üniversiteye kayıt olmak isteyen birçok kişi, AÖF ücretlerindeki bu ciddi zammı öğrenince şaşkınlığa uğradı. Geçen yıl 620 TL'den başlayarak 1120 TL'ye kadar olan kayıt ücretleri, bu yıl 1180 TL'den başlıyor ve 2.080 TL'ye kadar çıkıyor.

2023-2024 AÖF Kayıt Tarihleri Açıklandı!

ÖSYM, AÖF kayıtlarıyla ilgili önemli bir duyuru yaptı. Açıklamaya göre, Açık Öğretim Fakültesi programlarına kayıt olmak isteyen öğrenciler için kayıt tarihleri 28 Ağustos-1 Eylül 2023 olarak belirlendi. Elektronik kayıt işlemleri ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak. Öğrencilerin bu tarihleri kaçırmamaları ve kayıt işlemlerini zamanında tamamlamaları gerekiyor.