Yerli Bilim Kurgu Dizisi BÖRÜ 2039’un konusu ve yayın tarihi paylaşıldı

BluTV’nin yerli bilim kurgu dizisi BÖRÜ 2039’dan yeni bulgular paylaşıldı. Dizi, Aralık 2021'de BluTV’de yayınlanacak. 6 bölümden oluşacak. Dizi, adından da anlaşılacağı üzere 2039 senesinde ve Türkiye’de geçiyor.

BluTV’nin yerli bilim kurgu dizisi BÖRÜ 2039’dan yeni bulgular paylaşıldı. Dizi, Aralık 2021'de BluTV’de yayınlanacak. 6 bölümden oluşacak. Dizi, adından da anlaşılacağı üzere 2039 senesinde ve Türkiye’de geçiyor. Yayınlanan videoda günümüzden 2039’a kadarki olayların kronolojik hikayesine yer veriliyor. Tehlikeli teknolojilerin yaygınlaştığı, suni zekanın insan zekasını alt üst ettiği, Türkiye’nin söz sahibi ülkeler arasına girdiği bir istikbal yaşanıyor. İnsanlık; salgınlarla, tabiat olaylarıyla ve kıtlıkla mücadele ediyor. İlerleyen senelerde Covid-24 ve Covid-35 salgınları ortaya geliyor. Dizide 2039 senesinde, dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin sahibi Kemal Boratav’ın öyküsünü seyredeceğiz.

 

BÖRÜ 2039’un yapımcılığını ve yönetmenliğini Alper Çağlar yürütüyor. Alper Çağlar daha evvel Dağ, Dağ 2 ve Börü’de yer almıştı. Şu anda bu diziyle eş güdümlü Göktürk serisi üstünde çalışıyor. BÖRÜ 2039’da, “İlk Göktürk” filminin uluslarası ekibinden ve sinematografik yatırımından faydalanılacak.

BÖRÜ’nün ilk serisinin yönetmenleri Can Emre ve Cem Özüduru’ya ek olarak Ahmet Atalay da yönetmenlik kadrosuna katılacak. İlk BÖRÜ'nün müziklerini yapan Lincoln Jaeger, BÖRÜ 2039’un synth ve istikbal merkezli orkestral müziklerine imza atacak. Oyuncu kadrosu şimdilik açıklanmadı.