Yeni bir Superman filmi geliyor

DC evreninin ve genel olarak çizgi Roman karakterlerinin en mühim isimlerinden biri olan Superman'in yeni bir filmi geliyor.  The Hollywood Reporter'da yayınlanan bir rapora göre Warner Media, J.J. Abrams'ın yapım şirketi Bad Robot ile yeni bir Superman filmi amacıyla anlaşmış durumda.

DC evreninin ve genel olarak çizgi Roman karakterlerinin en mühim isimlerinden biri olan Superman'in yeni bir filmi geliyor.  The Hollywood Reporter'da yayınlanan bir rapora göre Warner Media, J.J. Abrams'ın yapım şirketi Bad Robot ile yeni bir Superman filmi amacıyla anlaşmış durumda. Filmin senaristliğini daha öne Marvel'ın Black Panther ve Captain America gibi çizgi Roman serilerinde yazarlık yapmış olan Ta-Nehisi Coates üstlenecek.

Duyurulan bu yeni Superman filmi The Joker ve The Batman filmleri gibi genişletilmiş evrene dahil olan filmler olacak. Yani ton olarak daha değişik bir yapım görebiliriz. Hem de şimdilik resmi olarak açıklanmasa da bu yeni Superman filmi amacıyla bir Black Superman öyküsü yazılacağı söyleniyor. Black Superman çizgi Romanlarda da gördüğümüz Calvin Ellis adlı siyahi bir Superman'e odaklanıyor.

Black Superman amacıyla daha evvel başarılı oyuncu Michael B. Jordan bir atılımda bulunmuştu fakat proje bir vakit sonra yarıda kaldı. Başrolü oynaması amacıyla de Michael B. Jordan'ın bu projeye döneceği söyleniyor. Fakat diye tanımladığımız gibi şu an amacıyla sadece söylenti.