Xiaomi TWS Kulaklıkta Lider: Apple Ve Huawei'yi Geçti
Motorola Razr 50: Google Gemini ile Geliyor

Sıradaki içerik:

Motorola Razr 50: Google Gemini ile Geliyor

e
sv

Xiaomi TWS Kulaklıkta Lider: Apple ve Huawei’yi Geçti

19 okunma — 26 Haziran 2024 16:31
2024'ün ilk çeyreğinde en çok satan TWS kulaklık markaları belli oldu. Canalys raporuna göre Xiaomi lider, Apple ve Huawei de listede yer aldı.
xiaomi tws kulaklikta lider apple ve huaweiyi gecti12841

Canalys, 2024’ün ilk çeyreğinde Çin pazarında en çok satan TWS kulaklık markalarını listeledi. Xiaomi’nin ilk sıraları kaptığı listede, Apple ve Huawei bulunuyor.

Canalys 2024 İlk Çeyrek Raporu

Önde gelen araştırma ve analiz şirketlerinden Canalys, 2024’ün ilk çeyreğinde en çok satan TWS (True Wireless Stereo) kulaklık üreticilerini sıraladı. Xiaomi, Apple ve Huawei’nin bulunduğu listede, Xiaomi birinci sıraya yerleşti.

Xiaomi TWS Kulaklıkta Lider: Apple ve Huawei'yi Geçti

Xiaomi Birinci Oldu

Canalys’in raporuna göre, 2024’ün ilk çeyreğinde Çin ana karasında toplam 19,5 milyon TWS kulaklık sevkiyatı gerçekleşti. Bu, geçen yıla kıyasla %21,3 oranında bir artışı temsil ediyor. En çok satan kulaklık markaları ise Xiaomi, Huawei ve Apple oldu.

Xiaomi TWS Kulaklıkta Lider: Apple ve Huawei'yi Geçti

Xiaomi’nin Başarısı

Xiaomi, 2024’ün ilk çeyreğinde %76,2 artışla 3 milyon TWS kulaklık sattı. Çinli dev, üst üste dört çeyrek boyunca çift haneli büyümeyi sürdürdü. Bu başarının arkasında, yakın zamanda piyasaya çıkan Redmi Buds 5A dahil olmak üzere geniş ürün portföyü ve kullanıcı yelpazesi yer alıyor.

Huawei İkinci Sırada

Listenin ikinci sırasında ise, ilk çeyrekte 2,5 milyon adet sevkiyat gerçekleştiren Huawei bulunuyor. Araştırma şirketine göre, şirketin giriş seviyesi FreeBuds SE2 modeli bu başarıya büyük ölçüde katkıda bulundu. Huawei, son dört çeyrektir pazar payını artırmaya devam ediyor.

Apple Üçüncü Sırada

Apple, 2024’ün ilk çeyreğinde toplam 2 milyon sevkiyat ile Çin anakarasında üçüncü sırayı aldı. Apple’ın TWS kulaklıkları, kullanıcılar arasında popülerliğini koruyor ve satış rakamlarını artırmayı başarıyor.

Motorola Razr 50: Google Gemini ile Geliyor başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Edifier Son Sırada

Listenin son sırasında bulunan Edifier, ilk çeyrekte 1,7 milyon sevkiyat gerçekleştirdi. Edifier’ın uygun fiyatlı ve kaliteli TWS kulaklıkları, kullanıcılar arasında tercih edilmeye devam ediyor.

TWS Kulaklık Pazarının Büyümesi

TWS kulaklık pazarı, 2024’ün ilk çeyreğinde önemli bir büyüme gösterdi. Çin ana karasında %21,3 oranında artış kaydedildi ve toplam sevkiyat 19,5 milyona ulaştı. Bu büyüme, kullanıcıların kablosuz kulaklıklara olan ilgisinin arttığını gösteriyor.

En Çok Satan TWS Kulaklık Markaları (2024 İlk Çeyrek)

SıraMarkaSevkiyat Miktarı (milyon)Artış Oranı (%)
1Xiaomi3.0%76.2
2Huawei2.5
3Apple2.0
4Edifier1.7

Xiaomi, 2024’ün ilk çeyreğinde Çin pazarında en çok satan TWS kulaklık markası olarak dikkat çekiyor. Huawei ve Apple, sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alırken, Edifier dördüncü sırayı aldı. TWS kulaklık pazarı, kullanıcıların kablosuz teknolojiye olan ilgisi sayesinde büyümeye devam ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli