Xiaomi MiOS Muamması: Sadece Çin Için Mi? MIUI 15 Küreselde Yoluna Devam Ediyor
Aylık Ortalama 14 Spam Çağrı: Kullanıcıları Rahatsız Eden Yeni İstatistikler!

Sıradaki içerik:

Aylık Ortalama 14 Spam Çağrı: Kullanıcıları Rahatsız Eden Yeni İstatistikler!

e
sv

Xiaomi MiOS Muamması: Sadece Çin için mi? MIUI 15 Küreselde Yoluna Devam Ediyor

23 okunma — 11 Ekim 2023 11:16
Xiaomi'nin yeni işletim sistemi MiOS hakkındaki söylentilere cevap gecikmedi. İlgili kaynaklardan alınan bilgilere göre, bu yeni sistemin yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenmiyor.
xiaomi mios muammasi sadece cin icin mi miui 15 kureselde yoluna devam ediyor9915

Xiaomi teknoloji camiasında son dönemde yeni bir kullanıcı arayüzüyle ilgili olarak gündem oluşturuyor. Son zamanlarda, firmanın MIUI 15’in yerine MiOS adlı daha yenilikçi bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalıştığına dair iddialar ortaya atılmıştı, ancak bu söylentiler son günlerde reddedildi.

MiOS ne zaman karşımıza çıkacak?

Xiaomi’nin mios.cn adlı bir web alan adı için başvuruda bulunmuş olması ve bazı endüstri içi kaynakların bu konudaki iddiaları ile MiOS‘un yakında tanıtılacağına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Ancak, bilinen bir gerçek olarak, Xiaomi’nin AOSP tabanlı yeni bir işletim sistemine geçiş yapmayı planladığı ve bu sistemin adının MiOS olabileceği konuşuluyordu.

Ancak güvenilir bir kaynağın aktardığına göre MIUI 15 güncellemesi planlandığı şekilde ilerlemekte ve MiOS’un şu an için gündemde olmadığı belirtiliyor. Yani MIUI 15 güncellemesi, şu anda bazı cihazlar üzerinde deneme aşamasında ve MiOS’a geçiş için şu an için bir plan bulunmamakta.

Diğer yandan, bazı kaynaklar, eğer Xiaomi MiOS arayüzünü sunmaya karar verirse, bu yenilikçi kullanıcı arayüzünün sadece Çin pazarı için olabileceğini, global pazarda ise MIUI 15 sürümünün kullanılmaya devam edeceğini ifade ediyorlar. MIUI 15’in ise yakında Xiaomi’nin 14 serisiyle birlikte tanıtılması bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli