Spotify Live Nedir ve Nasıl Çalışır?


Canlı sesli sosyal platformlar son birkaç yılda giderek daha popüler hale geldi ve pazara hükmeden Clubhouse gibi birçok büyük isim var. Ancak, muhtemelen duymuş olduğunuz başka bir büyük platform daha var: Spotify Live.
Spotify Live Nedir ve Nasıl Çalışır?

Canlı sesli sosyal platformlar son birkaç yılda giderek daha popüler hale geldi ve pazara hükmeden Clubhouse gibi birçok büyük isim var. Ancak, muhtemelen duymuş olduğunuz başka bir büyük platform daha var: Spotify Live.

Daha önce Greenroom olarak bilinen Spotify Live, pazarın en büyük isimlerinden biri oldu ve gelecekte de devam edecek gibi görünüyor. Spotify Live, yeni müzikler bulmak, aynı müzik zevklerine sahip yeni arkadaşlar bulmak ve hatta en sevdiğiniz sanatçılarla bağlantı kurmak için mükemmeldir. İşte bilmeniz gereken her şey.

Spotify Canlı Nedir?

Spotify Live, insanları birbirine bağlamak için canlı ses kullanan Spotify'ın bir sosyal medya platformudur. Sanal odalarda ilginizi çeken şeyler hakkında sohbet etmek için kullanabilirsiniz. Ve sanatçılar, hayranlarla yepyeni bir şekilde bağlantı kurmak için bunu kullanabilir.

Clubhouse'a aşina olan herkes bu fikri hemen tanıyacaktır. Ancak Spotify Live, kullanıcılara Clubhouse'a benzer bir deneyim sunarken, bu ayrıcalık havasını ortadan kaldıran bir davete ihtiyacınız yok. Ve başka farklılıklar da var.

İndir : Android için Canlı Spotify | iOS (Ücretsiz)

Soyunma Odasından Yeşil Odaya ve Spotify Live'a

Spotify Live'ın kökenleri Mart 2021'e kadar uzanabilir. Spotify, canlı ses pazarına girişine yardımcı olmak için Better Labs'tan spor odaklı ses uygulaması Locker Room'u satın aldığı zamandı.

Bu hamle, Facebook'ta Spotify dinlemek için bir mini oynatıcının piyasaya sürülmesinin yanı sıra içerik oluşturucuların içerikleri için ücret almalarını sağlayan bir abonelik podcast platformunun kurulmasıyla tamamlandı.

Soyunma Odası, Spotify Live için önemli bir temeldi ve o zamandan beri Spotify için önemli bir proje oldu. Soyunma Odası ve Better Labs'ı satın aldıktan sonra Spotify, Spotify Greenroom'u başlattı. Spotify, platformun adını Spotify Live olarak değiştirmeye karar vermesi Nisan 2022'ye kadar değildi.

Spotify Live artık hem iOS hem de Android cihazlarda dünya çapında 135 benzersiz tüketici pazarında kullanılabilir. Özellikleri, Clubhouse, Twitter Spaces ve Facebook Live Audio Rooms dahil olmak üzere birçok muadili ile aynıdır.

Spotify Live Nasıl Çalışır?

Spotify Live uygulaması hala büyük ölçüde soyunma odasının özündeki koduna dayanıyor. Mevcut kullanıcı arayüzü, büyük ölçüde Spotify'ın akış kullanıcı arayüzüne benziyor. Uygulamaya dahil olmak için Spotify hesabınızda oturum açmanız gerekecek ve ardından belirli ilgi alanlarını seçebilirsiniz, böylece uygulama sevdiğiniz şeylerden daha fazlasını bulmanıza yardımcı olur.

Sesli sohbetleri bulmak ve katılmak için uygulama içindeki gruplara katılmanız gerekecek. Uygulama, sanal çeşitliliğin "odalarında" gerçekleşen canlı sohbetler için bir alandır.

Herkes platformda bir oda oluşturabilir ve kullanıcıları katılmaya davet edebilir. Bir konu seçtikten sonra odanız "canlı" olabilir. Spotify Live ayrıca Spotify'ın bazı kişiselleştirme stratejilerini kullanarak kullanıcılara hedefli önerilerde bulunur.

Odadaki hoparlörler, yuvarlak profil simgeleriyle temsil edilen ekranın üst kısmında görünür. Dinleyicilerin simgeleri aşağıda görünür. Spotify Live'daki her odada ayrıca sessize alma seçenekleri ve denetleme kontrolleri bulunur.

Dinleyiciler ayrıca "sahneye" getirilebilir ve canlı sesli oturumlara davet edilebilir. Spotify Live'daki her oda 1.000 kişiye kadar ağırlayabilir. Spotify ayrıca kapasite sınırını daha da genişletmeyi umuyor.

Dinleyiciler konuşmaları dinleyerek, konuşmak isteyerek veya canlı bir oturum sırasında tepkilerini yazarak katılabilir.

Spotify Live için Spotify Ne Planladı?

Şirket, kültür, sanat ve eğlence ile ilgili canlı yayınlar ve programlı içerikler konusunda daha fazla güncelleme yapmayı planlıyor. Spotify, müziği seven ve en sevdikleri sanatçılarla etkileşim kurmak isteyen daha geniş kitlelere hitap etmeyi umarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyor.

Ayrıca, nihai kullanıcı deneyimini sağlamak için daha fazla özellik başlatmayı ve kendisini diğer rakiplerinden daha fazla ayırmayı umuyor.

Spotify ayrıca Sanatçılar için Spotify kanalı aracılığıyla Spotify Live'ı sanatçılarına önerir . Bu ücretsiz eklenti özelliği, sanatçıların hayranlarını ve demografilerini daha iyi anlamak için daha derinlemesine bir analize sahip olmalarını sağlar. Sadece bu değil, aynı zamanda gelecekte içerik oluşturucular için daha fazla para kazanma seçeneğini ortaya çıkarmak için reklam ve sponsorlu önerilere de sahip.

 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.