Tesla Semi, Elektrikli Kamyon Testlerinde Rakiplerini Gölgelerde Bıraktı!
AMD Grafik Kartı Kullananlar Uyarıldı: Counter Strike 2’de Ban Riskiniz Var!

Sıradaki içerik:

AMD Grafik Kartı Kullananlar Uyarıldı: Counter Strike 2’de Ban Riskiniz Var!

e
sv

Tesla Semi, Elektrikli Kamyon Testlerinde Rakiplerini Gölgelerde Bıraktı!

15 okunma — 15 Ekim 2023 16:05
"Run on Less" etkinliğinde, Tesla Semi elektrikli kamyonları performans testlerinde rakiplerini geride bıraktı. Geçtiğimiz ay düzenlenen bu etkinlikte, Tesla Semi'nin elektrikli kamyon performansıyla öne çıktığı görüldü.
tesla semi elektrikli kamyon testlerinde rakiplerini golgelerde birakti10419

Geçtiğimiz ay North American Council Freight Efficiency (NACFE) tarafından düzenlenen “Run on Less” etkinliğinde, Tesla Semi’nin tam elektrikli Sınıf 8 kamyonu, Freightliner ve Volvo gibi sektördeki diğer devlerin önünde, menzil ve şarj hızı gibi kritik parametrelerde üstün olduğu belirtildi.

Calstart‘ın Üst Yöneticisi (CEO) John Boesel, Automotive News ile yaptığı röportajda, “Tesla, hem performans hem de menzil konularında zirvede” dedi ve “Aynı zamanda süper hızlı şarj yeteneğiyle de rakipsiz.” ifadelerini kullandı.

Tesla Semi, Elektrikli Kamyon Testlerinde Rakiplerini Gölgelerde Bıraktı!

Tesla Semi, Rakiplerini Geride Bıraktı!

Kamyon taşımacılığına yönelik bu özel araştırmada, 22 kamyonun iki hafta boyunca Kuzey Amerika’da gerçek dünya koşullarında ne kadar yol aldığı detaylı bir şekilde izlendi ve analiz edildi. Araştırma, şarj altyapısından, maliyet yönetimine, performanstan sahiplik durumuna kadar geniş bir yelpazede bilgi sundu. Elde edilen verilere göre, PepsiCo’nun filosundaki Tesla kamyonları, rakiplerine kıyasla gün başına daha fazla mesafe aldı. Analiz edilen data, Tesla Semi‘nin yaklaşık 643 km’lik bir menzile sahip olduğunu ve sadece 45 dakika içerisinde %80 şarja ulaşabildiğini ortaya koydu.

PepsiCo’nun filosundaki en verimli Tesla Semi modeli, 18 gün içerisinde günde ortalama 923 km yol aldı. Buna karşılık, Nikola’nın Tre BEV modeli günde ortalama 410 km, OK Produce firmasının kullandığı Freightliner Ecascadia modeli 291 km ve Performance Team tarafından kullanılan Volvo VNR Electric modeli ise ortalama 281 km mesafe kat etti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli