Kia'dan Yepyeni Elektrikli Sedan Atağı: İşte Karşınızda EV4 Konsepti!
Huawei, Dünyanın İlk 5.5G Villasını İnşa Etti: 10Gbps Hızında Akıllı Ev Dönemi Başlıyor!

Sıradaki içerik:

Huawei, Dünyanın İlk 5.5G Villasını İnşa Etti: 10Gbps Hızında Akıllı Ev Dönemi Başlıyor!

e
sv

Kia’dan Yepyeni Elektrikli Sedan Atağı: İşte Karşınızda EV4 Konsepti!

12 okunma — 12 Ekim 2023 15:58
Kia, Seul'de gerçekleşen EV Günü etkinliğinde, yeni konsept modellerini otomobil severlerin beğenisine sunan marka, EV5'in teknolojik özelliklerini de detaylarıyla açıkladı.
kiadan yepyeni elektrikli sedan atagi iste karsinizda ev4 konsepti10139

Günümüzde otomotiv dünyasında daha çok SUV ve crossover modellerinin hakimiyeti olsa da sedan segmentine olan ilgi hâlâ sürüyor. Bu inançla hareket eden firmalardan biri de Kia. Koreli otomobil üretici, sedan segmentindeki elektrikli vizyonunu Kia EV4 konseptiyle ortaya koydu.

Kia’nın Seul’deki EV Günü etkinliğinde tanıttığı konseptler arasında yer alan EV4, ilk bakışta EV6’nın hatlarını anımsatıyor. Ancak daha yakından incelendiğinde, EV9 ve EV5’te de gördüğümüz yeni ışıklandırma deseninin bir varyasyonuyla karşılaşıyoruz. Otomobilin alçak profilli burun yapısı ve belirgin motor kaputu, modele agresif ve atletik bir duruş kazandırıyor.

Kia'dan Yepyeni Elektrikli Sedan Atağı: İşte Karşınızda EV4 Konsepti!

Yandan incelediğimizde, Kia EV4’ün kapıların başlangıcında belirginleşen şişkin tasarımının arka kısıma doğru daha keskin hatlarla buluştuğunu görüyoruz. Siyah renkteki sütunlar ve dijital yan aynalar modelin genel estetiğiyle mükemmel bir kontrast oluşturuyor. Modern otomotiv trendlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelen siyah çerçeveli pencereler de bu modelde karşımıza çıkıyor. Arka kısmında, hemen hemen tamamını kaplayan geniş cam yüzeyiyle coupe benzeri bir tasarım izlenimi uyandırıyor. Ön kısımda gördüğümüz ok şekilli LED farlarının benzer bir tasarımı stop lambalarında da görmek mümkün.

Kia’nın yeni elektrikli sedan modeli EV4, iç mekan tasarımında sürdürülebilirlikten ilham almış. Orta konsol alanında, çevreci bir yaklaşımın ürünü olan kenevir liflerini görmek mümkün. Bunun yanı sıra otomobilde ceviz kabuğuyla boyanan geri dönüştürülmüş pamuk gibi doğa dostu malzemelerle bezenmiş detaylara rastlamak mümkün. Ayrıca, konsolda ve depo alanlarında kullanılan 3D örgü kaplama, özel dokumasıyla iç mekâna farklı bir hava katıyor.

Kia'dan Yepyeni Elektrikli Sedan Atağı: İşte Karşınızda EV4 Konsepti!

EV4, kullanıcılara farklı bir sürüş deneyimi sunmayı hedefleyen “Zihin Modları” özelliği ile de dikkat çekiyor. “Perform” modu, sürücüye sürüş esnasında ihtiyaç duyacağı tüm bilgileri önceden sağlarken; “Serenity” modu, dijital grafikler aracılığıyla sakin ve huzurlu bir atmosfer sunuyor.

Kia EV4, konsept tasarımıyla göz doldururken seri üretim planları da bulunuyor. Ancak hangi tarihte piyasaya sürüleceği konusunda kesin bir bilgi paylaşılmadı. Fiyatlandırma hakkında kesin bir bilgi olmasa da, Kia’nın EV serisi modelleri EV5, EV4 ve EV3’ün fiyat aralığının 35.000 ila 50.000 dolar arasında olması bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli