Siri'nin 2025'ten Önce Gelen Yeni Özellikleri
Starlink Mini Lansman Tarihi ve Özellikler

Sıradaki içerik:

Starlink Mini Lansman Tarihi ve Özellikler

e
sv

Siri’nin 2025’ten Önce Gelen Yeni Özellikleri

28 okunma — 17 Haziran 2024 21:47
Siri'nin yeni özelliklerinin çoğu 2025'te gelecek olsa da, bazıları 2024'ün sonuna kadar kullanıma sunulacak. iOS 18 ile gelecek güncellemeler neler? Detaylar burada!
sirinin 2025ten once gelen yeni ozellikleri12036

Apple, WWDC 2024 etkinliğinde Siri’nin geleceği hakkında büyük duyurular yaptı. Siri’nin yeni özelliklerinin çoğu 2025’te gelecek olsa da, bazı önemli güncellemeler bu yıl kullanıcılarla buluşacak. Siri, iOS 18 ile birlikte yeni bir kullanıcı arayüzü, doğal dil güncellemeleri ve daha fazlasını kazanacak.

2024’te Siri’ye Gelecek İyileştirmeler

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, Siri 2024’ün sonuna kadar birkaç önemli iyileştirme elde edecek. Bu yıl sabırsızlıkla bekleyebileceğimiz bazı yenilikler:

  • Yeni Kullanıcı Arayüzü: Apple’ın WWDC 2024’te paylaştığı yeni parlayan halka arayüzü.
  • Doğal Dil Güncellemeleri: Siri’nin kullanıcıları yanlış konuşsalar bile daha iyi anlamasını sağlayacak iyileştirmeler.
  • Daha Fazla Bilgi: Siri’nin Apple ürünleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olması.
  • Yazılı Sorgu: Kullanıcıların sorgularını yüksek sesle söylemek yerine Siri’ye yazabilme özelliği.

2025’e Kadar Beklemeye Gerek Yok

Apple’ın yapay zeka tekliflerini kullanıma sunma konusunda yavaş bir yaklaşım izlediği biliniyor. Bu sayede, diğer şirketlerin yaşadığı sorunları yaşama olasılığı daha düşük. Ancak, bu yıl içinde sabırsızlıkla bekleyebileceğimiz birkaç yapay zeka özelliği daha var.

Apple’ın Diğer Yeni AI Özellikleri

2024 yılı içinde kullanabileceğimiz diğer özellikler ve iyileştirmeler ise şu şekilde:

ÖzellikDetaylar
Web Sayfası ÖzetlemeWeb sayfalarının, sesli notların, toplantı notlarının ve e-postaların özetlenmesi.
GenmojiAI tarafından oluşturulan emoji.
Yeniden Tasarlanan Mail UygulamasıKullanıcı dostu ve daha işlevsel hale getirilmiş yeni Mail uygulaması.
Swift AssistXcode programlama yardımcısı olarak geliştiricilere destek olacak bir araç.

Apple’ın Yaklaşımı ve Gelecek

Gurman, Apple’ın yapay zeka özelliklerini kullanıma sunma konusunda kasıtlı olarak yavaş bir yaklaşım izlediğini belirtiyor. Bu strateji, Apple’ın diğer şirketlerin yaşadığı sorunları yaşama olasılığını azaltıyor. Ancak, kullanıcılar için bu yıl içinde sunulacak olan yeni özellikler, Apple’ın yapay zeka konusundaki kararlılığını ve gelecekte daha büyük yenilikler için hazırlık yaptığını gösteriyor.

Siri’nin yeni özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu iyileştirmeler Siri’yi daha kullanışlı hale getirecek mi? Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden bizimle paylaşabilirsiniz!

Bu yazıda Siri’nin geleceği hakkında yapılan duyuruları ve 2024’te bekleyebileceğimiz güncellemeleri detaylı bir şekilde inceledik. Siri’nin gelişen yapay zeka özellikleri ve yeni kullanıcı arayüzü ile nasıl bir deneyim sunacağını hep birlikte göreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli