Samsung, Galaxy Watch 5 Pro Yüksek Kapasiteli Pil İle Gelebilir

Galaxy Watch 5 – Samsung'un 2022 giyilebilir amiral gemisi – Ağustos gibi erken bir tarihte gelebilir ve en son sızıntıya göre, akıllı saatin mühim ölçüde daha büyük pilli bir Pro modelini alıyor olabiliriz.

Galaxy Watch 5 – Samsung'un 2022 giyilebilir amiral gemisi – Ağustos gibi erken bir tarihte gelebilir ve en son sızıntıya göre, akıllı saatin mühim ölçüde daha büyük pilli bir Pro modelini alıyor olabiliriz.

Bu SamMobile ekibine göre(yeni sekmede açılır), iç kaynaklardan gelen verilere ve bir Kore onaylama veritabanına dayanmaktadır. Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Classic ile beraber geleceğini varsaydığımız bir Pro modelini ilk kez duyduk.

Tecrübeli Samsung izleyicileri, geride bıraktığımız sene Galaxy Watch 4 ve daha büyük, daha pahalı Galaxy Watch 4 Classic ile tedavi gördüğümüzü hatırlayacaktır . Şuana kadar bildiğimizi düşündüğümüzden – ki bu çok çok değil – Pro daha da büyük olabilir.

Boyut mühimdir

SamMobile, Samsung Galaxy Watch 5 Pro'nun görünüşe göre 572 mAh pil ile geleceğini söylüyor. Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic'in her ikisi de 361 mAh'de doruk yapıyor, yani %50'den çok büyük bir kapasite artışından bahsediyoruz.

Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Classic'in de pil takviyesi amacıyla ayarlandığına dair fısıltılar olsa da, anlatılan en yüksek rakam 397mAh, yani Pro modeli bunun bir diğer seviyesi.

Tabii ki daha büyük kapasiteli bir pil, daha büyük bir fiziksel pil ebatı manasına gelir; bu, ince ve hafif bir giyilebilir aygıt amacıyla uygun değildir. Yeni aygıtlar senenin gelişen dönemlerinde geldiği zaman Samsung'un bu bozukluğu nasıl çözebileceğini bekleyip görmemiz gerekecek.

Akıllı saat pil bilmecesi

Piyasadaki en iyi akıllı saatler bile pil ömrü konusu ile ilgili hâlâ zorluk çekiyor: Galaxy Watch 4 Classic incelememizi okuduysanız, pil ömrünün sorunlarımızdan biri olduğunu ve akıllı saatin arada bir günden daha kısa sürdüğünü göreceksiniz. ortalama olarak ücretlendirilir.

Ayrıca Apple Watch 7'ye bakın . Belki de şu anda piyasadaki en iyi akıllı saat, fakat testlerimize göre 24 saatten biraz çok dayanıyor. Bir akşam şarj etmeyi unutursanız, priz bulana kadar uğraşacaksınız.

Aslında bu alanda en çok etkileyen Garmin. Daha az canlı ve renkli ekranlar ve birleşik solar şarj teknolojisi sayesinde, akıllı saatlerinden bazıları tekrardan şarj edilmeleri gerekene kadar birkaç gün hem de haftalarca dayanabiliyor.

Sorun şu ki, tüketiciler, takması rahat ve hafif olan ve aynı vakitte çarpıcı pil ömrü yayınlayan akıllı saatler istiyor - doğru bir şekilde elde edilmesi zor bir kombinasyon. Google'ın bozukluğu Pixel Watch ile çözüp çözemeyeceğini görmek enteresan olacak .