Red Magic 9S Pro Tanıtım Tarihi Ve Özellikleri Açıklandı
realme 13 Pro+ Özellikleri ve Tasarımı Sızdırıldı

Sıradaki içerik:

realme 13 Pro+ Özellikleri ve Tasarımı Sızdırıldı

e
sv

Red Magic 9S Pro Tanıtım Tarihi ve Özellikleri Açıklandı

39 okunma — 06 Temmuz 2024 11:16
Red Magic 9S Pro tanıtım tarihi belli oldu! 16 Temmuz'da globalde tanıtılacak olan cihazın Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ve yeni tasarımıyla dikkat çekiyor.
Red Magic 9S Pro Tanıtım Tarihi ve Özellikleri Açıklandı

Red Magic 9S Pro Tanıtım Tarihi Açıklandı!

ZTE‘nin Nubia markası oyun telefonu üretimine devam ediyor. Şirket, geçen yılın sonlarında Çin’de duyurulan Red Magic 9 Pro ve Magic 9 Pro+ modellerine yeni bir ekleme yapmak için kolları sıvadı. Red Magic 9S Pro‘nun tasarımı ve özelliklerinin ardından şimdi de tanıtım tarihi açıklandı.

Red Magic 9S Pro Özellikleri, Tasarımı ve Tanıtım Tarihi

Nubia, resmi web sitesi üzerinden geçtiğimiz günlerde Çin’de tanıtılan Red Magic 9S Pro modelinin 16 Temmuz’da globalde vitrine çıkacağını duyurdu. Aynı etkinlikte Red Magic Titan 16 dizüstü bilgisayarının da kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Red Magic 9S Pro Tanıtım Tarihi ve Özellikleri Açıklandı

Tasarım

Nubia, Red Magic 9S Pro modelinin render görsellerini paylaştı. Böylelikle akıllı telefonun tasarımı ortaya çıktı. Cihaz, bu kapsamda selefine büyük ölçüde benzerlik gösterecek. Keskin ve köşeli kenarların yanı sıra standartların üzerinde bir ekran-gövde oranına sahip olacak. Arka panelde bazı kritik değişiklikler söz konusu. Zira selefiyle karşılaştırıldığında arka kamera sensörlerinin yana taşındığını ve flaşın da kameraların üstüne konumlandırıldığını görüyoruz.

Donanım ve Performans

Modelle ilgili bugüne dek ortaya çıkan söylentiler, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 Leading Version isimli bir işlemciden güç alacağı yönündeydi. Çinli şirket son olarak yaptığı paylaşımla tüm bu iddiaları doğruladı. Bu yılın başlarında satışa çıkan Samsung Galaxy S24 serisi, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy isimli bir işlemciyle geldi. Bu yonga seti, orijinalinin hız aşırtmalı bir sürümüydü. Benzer şekilde Red Magic 9S Pro da hız aşırtmalı Snapdragon 8 Gen 3‘ten beslenecek.

Red Magic 9S Pro Tanıtım Tarihi ve Özellikleri Açıklandı

Teknik Özellikler

Şirkete yakın kaynaklara göre, Red Magic 9S Pro‘nun teknik özellikleri açısından Kasım 2023’te duyurulan Red Magic 9 Pro‘yu referans alacağı söyleniyor. Eğer söz konusu iddialar doğruysa Red Magic 9S Pro‘nun işlemcisi dışında kalan özellikleri, Red Magic 9 Pro‘nun aynısı veya benzeri olabilir.

ÖzellikDetaylar
İşlemciHız aşırtmalı Snapdragon 8 Gen 3
EkranStandartların üzerinde ekran-gövde oranı
Kamera KonumuYana taşınmış arka kamera sensörleri, üstte konumlandırılmış flaş
Tanıtım Tarihi16 Temmuz 2024

Red Magic 9S Pro’nun Öne Çıkan Özellikleri

  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 Leading Version işlemci
  • Yana taşınmış arka kamera sensörleri ve üstte konumlandırılmış flaş
  • Yüksek ekran-gövde oranı ile dikkat çeken tasarım
  • Red Magic Titan 16 dizüstü bilgisayarı ile aynı etkinlikte tanıtım

Red Magic 9S Pro Tanıtım Tarihi ve Özellikleri Açıklandı

Red Magic 9S Pro, oyun odaklı telefon pazarında önemli bir yere sahip olacak gibi görünüyor. Nubia’nın sunduğu yeni özellikler ve tasarım değişiklikleri, kullanıcıların ilgisini çekecek. Resmi tanıtımın ardından cihaz hakkında daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Gsmarena

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli