Rainbow Six Mobile, 17 Milyon Ön Kayıtla Dikkat Çekti
Football Manager 2024’ün Lansman Tarihi Ortaya Çıktı

Sıradaki içerik:

Football Manager 2024’ün Lansman Tarihi Ortaya Çıktı

e
sv

Rainbow Six Mobile, 17 Milyon Ön Kayıtla Dikkat Çekti

17 okunma — 09 Eylül 2023 19:33
Tom Clancy's Rainbow Six Mobile için gösterilen ilgi, piyasaya sürülmeden rekor sayılara ulaştı.
rainbow six mobile 17 milyon on kayitla dikkat cekti7638

Ubisoft’un merakla beklenen mobil oyunu Tom Clancy’s Rainbow Six Mobile, lansman öncesi oldukça büyük bir ilgi gördü. Oyunun Android platformunda 17 milyon ön kayıt aldığı belirtildi. Bu sayıya iOS kullanıcılarının dahil olmadığını belirtelim. Şu an için oyun sadece Kanada ve Meksika’da erişilebilir durumda fakat yakın bir zaman içerisinde daha geniş bir coğrafyada kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Ubisoft, Rainbow Six Mobile‘ı “ilk AAA seviye mobil oyunlarından” biri olarak nitelendiriyor. Bu projenin başında Ubisoft Montreal bulunurken, oyunun geliştirilmesinde Winnipeg, Bükreş, Kiev, Şangay gibi farklı stüdyolardan da destek alındığı belirtiliyor. Ana oyun modu olarak 5’e 5 oyunculu PvP maçlarına ev sahipliği yapacak olan oyun, PC ve konsol sürümlerinin en beğenilen özelliklerini mobil platforma taşımayı hedefliyor.

Rainbow Six Mobile, 17 Milyon Ön Kayıtla Dikkat Çekti

Rainbow Six Mobile Kısa Süre İçinde Piyasada Olacak

PC ve konsol versiyonlarında maçlar daha uzun sürebilirken, mobil versiyon maç sürelerini 8 ila 12 dakika arasında tutacak. Mobil oyundaki en belirgin farklardan biri de bu olacak. Oyuncular, saldırı tarafında iken drone ile istihbarat toplarken, savunma tarafındakiler ise kameralar ve tuzaklar aracılığıyla düşmanın hareketlerini takip edecek.

Mobil platformda birinci şahıs nişancı oyunları oldukça popüler. Dolayısıyla Ubisoft‘un bu segmentte yer almak istemesi anlaşılabilir bir hamle. Ancak Rainbow Six Mobile’ın karşısında PUBG Mobile ve Call of Duty: Mobile gibi dev rakipler bulunuyor. Bu nedenle Ubisoft’un bu alanda ne kadar başarılı olabileceği merak konusu. Siz ne düşünüyorsunuz? Tom Clancy’s Rainbow Six Mobile, beklentileri karşılayabilecek mi? Yorumlarınızı paylaşın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli