PlayStation 5 Pro Beklenen Özellikler: Sızıntılara Göre Ne Sunacak?
2023 Yılında Motorlu Taşıtlardan Yaklaşık 300 Milyar TL ÖTV Toplandı

Sıradaki içerik:

2023 Yılında Motorlu Taşıtlardan Yaklaşık 300 Milyar TL ÖTV Toplandı

e
sv

PlayStation 5 Pro Beklenen Özellikler: Sızıntılara Göre Ne Sunacak?

18 okunma — 17 Ekim 2023 11:36
Sony'nin popüler oyun konsolu PlayStation 5 için Pro versiyonu üzerinde çalıştığı uzun süredir konuşuluyor. Yeni sızdırılan bilgilere göre PlayStation 5 Pro, Zen 2 mimarisini temel alan bir CPU ile donatılacak.
playstation 5 pro beklenen ozellikler sizintilara gore ne sunacak10554

PlayStation 5’in beklenen Pro modeli hakkında yeni spekülasyonlar devam ediyor. Resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, sızdırılan bilgilere göre PlayStation 5 Pro, gelişmiş ışın izleme yetenekleri ve performans artışı sunacak. Ancak, bazı kaynaklara göre, bu konsol AMD’nin en yeni CPU mimarisini kullanmayabilir.

Son zamanlarda RedGamingTech adlı kaynak, PlayStation 5 Pro’nun potansiyel teknik özellikleri hakkında bazı iddialarda bulundu. Bu sızıntılara göre konsol; 8 çekirdekli, Zen 2 mimarisi temelli 4 GHz altı bir CPU, 60 işlem birimiyle 2500-2800 MHz hızlarında RDNA 3 tabanlı bir GPU, 16 GB GDDR6 bellek ve iki katı Tempest Engine performansı sunan iki shader motorunu içerecek. Ancak, bu bilgilerin doğruluğunu garanti edemeyiz ve Sony’nin değişik konfigürasyonlar üzerinde çalışıyor olabileceğini belirtmek gerek.

Bir diğer bilgi kaynağı olan Kepler, PS5 Pro‘nun CPU’sunun temel modelle aynı Zen 2 mimarisini kullanabileceğini belirtti. Ancak bu bilgilerin resmi bir doğrulama almadığını, bu nedenle söylentilere temkinli yaklaşılması gerektiğini unutmamak gerekir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli