Netflix, Amazon Prime, YouTube'daki En İyi 16 Korku Filmi (2021)


2021'de izlemek için Netflix veya Amazon Prime'da en iyi korku filmlerini arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Bunlar, internette bulacağınız en korkunç filmlerden bazıları. Bir veya iki gece uyumayı atlamak, sıradan bir zıplama bakımı yapmak ya da ürkütücü derecede gerçekçi bir kanlı sahneyle kendinizi yaralamak isteyip istemediğinizi buradan zehirinizi seçin.
Netflix, Amazon Prime, YouTube'daki En İyi 16 Korku Filmi (2021)

2021'de izlemek için Netflix veya Amazon Prime'da en iyi korku filmlerini arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Bunlar, internette bulacağınız en korkunç filmlerden bazıları. Bir veya iki gece uyumayı atlamak, sıradan bir zıplama bakımı yapmak ya da ürkütücü derecede gerçekçi bir kanlı sahneyle kendinizi yaralamak isteyip istemediğinizi buradan zehirinizi seçin.

Adil uyarı, bu listedeki filmler Netflix, Amazon Prime ve diğer akış platformlarındaki en iyi korkutucu filmlerden bazıları. Bu filmlerde jumpscares, slasher filmler ve apaçık psikolojik korku var. Bu yüzden bunları kiminle seyrettiğine dikkat et.

1. Psiko

1960'tan Alfred Hitchcock klasiklerinden biri olan Psycho, kaçan bir kadının, bir katil olan çekici bir genç adamla tanışmasının hikayesidir. İnternetteki en korkunç filmlerden biri ve hepsi "boo, anladım!" Bu film gerilim-gerilim dengesini güçlendirecek ve sizi uçta tutacak.

2. İçeride (2007)

Inside (2007), Noel Arifesinde geçen psiko-katil tabanlı bir korku filmidir. Hamile bir kadın, evinde mahsur kalan başka bir kadın tarafından takip ediliyor. Hikaye kulağa geldiği kadar basit, film birkaç dakikada bir en az bir kanlı sahne sayesinde daha korkutucu bir olay.

3. Kalıtsal (2018)

 

Neredeyse herkes üzerinde etki bırakan yeni korku filmlerinden biri, kibar bir izlenim değil. Kalıtsal (2018), paranormal ve sadece kötü şansın harmanlandığı bir psikolojik korku filmi. Film hakkında çok şey söylemek başlı başına bir spoiler bile olabilir, bu yüzden günümüzün en rahatsız edici filmlerinden birini görmek istiyorsanız onu izlemeniz gerektiğini söyleyelim.

4. Cadı (2015)

The Witch, bir ailenin kara büyü ve büyücülükle uğradığı 1630 Yeni Zelanda'da geçiyor. Gerçekten sinir bozucu bir korku olan bu film, ani kıvrımlar ve neredeyse tahmin edilemeyen bir olay örgüsüyle omurganızdan ürperti gönderecek.

5. Nosferatu (1922)

 

Sesi olmadığı için bunun için altyazıya ihtiyacınız olmayacak. En iyi korkutucu filmlerden biri ve zamansız bir klasik olan Nosferatu (1922), gerçek korkunun nasıl görünebileceğinin bir örneğidir. Bir vampir olan (ve oldukça korkutucu olan) Orlok Kont yeni bir gelin ve yeni bir yuva buldu, ama hepsi bu kadar değil. Sessiz bir film olsa da, fon müziği size bir numara yapacak. Nosferatu'yu YouTube'da ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

6. Rosemary'nin Bebeği (1968)

 

Korku filmleriyle ilgileniyorsanız, muhtemelen bunu duymuş veya hatta görmüşsünüzdür. 60'lardan kalma bir başka mücevher olan Rosemary's Baby, Roman Polanski'den başkası tarafından yönetilmiyor. Satanizm, karanlık sanatlar ve saf psikolojik korku üzerine en iyi korku filmlerini izlemek istediğinizde kült bir klasik.

7. Biz (2019)

 

Vasat eleştirmen derecelendirmelerine rağmen, Us, 2021'de izlemesi için sağlıklı bir korku filmi diyebileceğiniz bir film. Sadece paranormal değil, aynı zamanda bir slasher / psikolojik / çarpık bir korku-gerilim filmi. Bu filmi sıradışı bir korku filmi yapan doppelgänger unsuru için izlemelisiniz.

8. Sessiz Bir Yer (2018)

 

Bir başka kıyamet sonrası korku filmi olan A Quiet Place, atlama korkusu ve modern bir kıyamet sonrası olay örgüsü açısından en iyi korku filmlerinden biridir. Başrollerini John Krasinski ve Emily Blunt'ın paylaştığı film, bir ailenin yaratıkların saldırısından son derece hassas bir şekilde sağ çıkma girişimini konu alıyor.

9. Deniz Feneri

 

Robert Pattinson ve Willem Dafoe bir deniz fenerinde mahsur kaldı ve akıl sağlığını soludu. The Lighthouse, Pattinson'ın övgüye değer eserlerinden biridir ve bundan ve Tenet'ten sonra Batman olarak Pattinson'ı dört gözle bekliyorum. Yönetmenliğini Robert Eggers'in üstlendiği film, halüsinasyonlar, anlaşmazlıklar ve psikolojik olarak ilham alan paranormal aktivitelerle dolu.

10. Frankenstein (1931)

 

Adı duyduğunuzu, hikayeleri okuduğunuzu, muhtemelen memler yaptığınızı biliyorum. Boris Karloff'un oynadığı, Frankenstein'ın 1931 yinelemesi, zamanının çok ötesinde. Frankenstein doktoru yakasından tuttuğunda omurganızda titreme hissedeceksiniz. Percy Shelley'nin romanının katıksız dehşeti ve özgünlüğü için izleyin.

11. Frankenstein'ın Gelini

 

Evet, biri canavarı evlendirmeye karar verdi! Orijinal Frankenstein kadar ürpertici veya korkutucu değil, ama onun eşiyle tanıştığını görmek güzel. Tamamen eğlence ve Frankenstein evrenine daha derin bir bakış için izleyin. Filmin inanılmaz bir hikayesi var, bu onu tüm zamanların en korkunç filmi yapmayabilir, ancak onu iyi bir korku-gerilim paketi haline getiriyor.

12. Babadook

 

Çünkü bir kelimede ya da bir kitapta ise, Babadook'tan kurtulamazsın. Soğuk değil mi? Bu doğaüstü gerilim, şüphesiz en iyi yeni korku filmlerinden biridir. Bekar bir annenin çocuğuna tuhaf (ve gerçekten ürkütücü) bir kitap okuması, doğaüstü bir yaratığı serbest bırakması ve varlığını hissetmesi üzerine kurulu.

13. Testere (2004)

2021'de internette çok sayıda slasher filmi bulabilirsiniz, ancak bu benzersizdir. Gördüm, bunu en iyi ifade etmenin yolu kendi kendini kesen bir film. Korkulardan düşmana kadar her şey yerinde ve kamera çalışması maksimum hayalet faktörü için yapılıyor. Bitirdiğin zaman, filmdeki insanların yaptığını yapıp yapmayacağını düşünmek zorunda kalacaksın.

14. Amerikan Psikolojisi (2000)

 

Slashers hakkında konuşurken, 'Christian Bale with an balta memesini gördünüz mü? Bu filmden. American Psycho tam anlamıyla bir korku filmi değil, psikolojik bir slasher olduğu kadar. Filmi izlerseniz, Bale'in karakterinin yaptığı bazı iğrenç şeylere güleceksiniz. Bale'in elektrikli testere ile çıplak koştuğunu görmek, biraz gülmek ve bazen iğrenç olmak istiyorsanız, bunun için gidin.

16. Ölümün Shaun'u

 

Bu, saf bir korku filminden çok bir korku-komedi. Shaun of the Dead'i seviyorsanız , Netflix'te The Babysitter'ı da izlemelisiniz . Hikaye, kahramanımızın herkesi kurtarması gerektiğini anlamasına yol açan bir zombi kıyametine dayanıyor. Klişeye rağmen, film iyi zamanlanmış yumruklarla ve zaman zaman zombi katliamının kesinlikle kanlı ayrıntılarıyla olay örgüsüne adalet veriyor.

2021'de İzleyebileceğiniz En Korkunç Filmler Hakkında

Artık listeyi okuduğunuza göre, burada başka bir adil uyarı zamanı. Yukarıda listelenen filmlerde atlama korkusu, psikolojik korku, doğaüstü aktivite ve diğer korkunç şeyler vardır. Bu filmleri çocuklarla ve kalp rahatsızlığı olan insanlarla izlemekten kaçının. Elbette, American Psycho veya Shaun of the Dead gibi bazıları o kadar korkutucu değil ve neredeyse herkes tarafından izlenebilir.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.