Motorola'dan Devrim Niteliğinde Yenilik: Telefonlar Bileğinizi Saracak!
Apple Watch’ta WhatsApp Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

Sıradaki içerik:

Apple Watch’ta WhatsApp Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

e
sv

Motorola’dan Devrim Niteliğinde Yenilik: Telefonlar Bileğinizi Saracak!

18 okunma — 25 Ekim 2023 23:21
Motorola, son gerçekleşen Global Tech World etkinliğinde yenilikçi katlanabilir telefon konseptiyle karşımıza çıktı. Bu yeni tasarım ile neler getiriyor? Detaylara birlikte göz atalım.
motoroladan devrim niteliginde yenilik telefonlar bileginizi saracak10776

Motorola, akıllı telefon sektöründe yenilikçi atılımlar yaparak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Lenovo‘nun her yıl organize ettiği Global Tech World etkinliği kısa bir süre önce tamamlandı. Bu etkinlikte birçok ileri teknoloji ve konsept tanıtıldı. Bu yenilikler arasında Motorola’nın poLED ekran teknolojisini kullanan telefonu öne çıktı.

Telefonlar, akıllı saat özelliği kazanıyor

Lenovo’nun tanıttığı bu yeni konsept, katlanabilir telefonların geleceğine dair ipuçları sunuyor. Bu telefon, esnek poOLED ekranı sayesinde kolunuzun çevresine sarılabiliyor ve bir akıllı saat gibi işlev görüyor. Cihazın detaylı teknik özellikleri şu an için açıklanmadı. Fakat cihazın 6,9 inçlik diyagonal ekrana ve FHD+ çözünürlüğe sahip olduğu bilgisi verildi. Kullanım konforunu artırmak amacıyla telefonun arka yüzeyinde kumaşa benzer bir materyal kullanılmış.

Kullanıcı deneyimi, ekranın konumuna göre adaptif bir yapıda. Bu konuda Motorola’nın Razr 40 Ultra ya da diğer adıyla Razr+ serisiyle benzer bir kullanım sunacağı belirtiliyor. Ayrıca bu yeni konseptle tanıtılan yapay zeka destekli özellikler de oldukça dikkat çekiyor. MotoAI adlı bu özellik sayesinde, kullanıcılar kıyafetlerinin fotoğrafını çekip, bu görüntülerden yapay zeka destekli temalar ve duvar kağıtları oluşturabilecek.

Lenovo, telefonun dayanıklılığı, ağırlığı veya pil süresi gibi teknik detaylara henüz değinmedi. Ancak bu bir konsept ürün olduğu için bu durum bekleniyor. Yine de, bu tür bir inovasyonun ilerleyen yıllarda piyasada yer alabileceği düşünülüyor. Sizce de böyle değil mi? Akıllı telefonlar, bir akıllı saat gibi bileğimize uyum sağlayabilir mi? Fikirlerinizi bizimle paylaşın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli