Minecraft, 300 Milyon Satışla Kendi Rekorunu Kırdı!
Oppo A2x tanıtıldı: Özellikleri Ve Fiyatı

Sıradaki içerik:

Oppo A2x tanıtıldı: Özellikleri Ve Fiyatı

e
sv

Minecraft, 300 milyon satışla kendi rekorunu kırdı!

37 okunma — 17 Ekim 2023 11:01
Minecraft, açık dünya oyunları arasında liderliğini sürdürerek 300 milyonluk satış rakamına ulaştı ve kendi önceki 238 milyonluk satış rekorunu bir kez daha kırmış oldu.
minecraft 300 milyon satisla kendi rekorunu kirdi10542

İsveç kökenli oyun şirketi Mojang Studios, 2011 yılında oyun dünyasına sunduğu Minecraft ile büyük bir başarı yakaladı. Bu hızlı yükselişini sürdüren oyun, 2014’te teknoloji devi Microsoft’un dikkatini çekti ve bu yıl içerisinde firma tarafından satın alındı.

Microsoft, RollerCoaster Tycoon gibi oyunlardan esinlenilerek oluşturulan Minecraft’ı 2.5 milyar dolar karşılığında portföyüne ekledi.

Minecraft’ın en büyük rakibi olarak görülen Grand Theft Auto V, 185 milyon kopya satışıyla geride kaldı. Minecraft ise rakibine yaklaşık 140 milyonluk bir satış farkı koydu.

Mojang Studios’un başkanı Helen Chiang konu hakkında, “15. yılına yaklaşan Minecraft, 300 milyondan fazla satış rakamıyla oyun tarihinde bir rekora imza atıyor. Bu başarı, oyunun ilk sürümünü hazırlarken hiçbirimizin aklında yoktu.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Grand Theft Auto serisinin toplam satış rakamı 405 milyona ulaşırken, tek başına bu satış rakamlarına ulaşan başka bir oyunun olmadığını görmekteyiz.

Minecraft’ın sahibi Microsoft ise bu başarının ardından, “Rastlantısal olarak oluşturulan dünyalarda maceralar yaşayın. En basit kulübelerden en ihtişamlı kalelere kadar her şeyi siz inşa edin. Yaratıcı modda sınırsız kaynaklarınızla hayalinizdeki yapıları oluşturun ya da hayatta kalma modunda derin mağaraları keşfedin, zırh ve silah yaparak zombilere karşı mücadele edin. Sonsuz vadileri keşfe çıkın, gizemli mağaralarda hazineler arayın ve kendi Minecraft dünyanızı yaratın.” açıklamasında bulundu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli