MacOS Sequoia'yı Şimdi Deneyin: Adım Adım Kurulum Rehberi
Citroen Fiyat Listesi 2024

Sıradaki içerik:

Citroen Fiyat Listesi 2024

e
sv

macOS Sequoia’yı Şimdi Deneyin: Adım Adım Kurulum Rehberi

35 okunma — 11 Haziran 2024 14:34
MacOS Sequoia'yı hemen şimdi deneyin! Mac'inize nasıl kurup çalıştıracağınızı adım adım gösteriyoruz.
macos sequoiayi simdi deneyin adim adim kurulum rehberi11391

Her ne kadar macOS Sequoia’nın halka açık sürümü 2024 sonbaharı için planlanmış olsa da Apple, WWDC 2024 açılış konuşmasının ardından bir sonraki macOS yinelemesinin geliştirici sürümlerini kullanıma sunmaya başladı. Bu yapı uygulama geliştiricilerine yönelik olsa da sizin ve benim gibi normal kullanıcılar da buna erişebilir.

Devam etmeden önce Time Machine’i kullanarak Mac’inizi yedekleyin, böylece sorunlarla karşılaşmanız durumunda veri kaybı olmadan kararlı macOS yapısına geri dönebilirsiniz.

macOS Sequoia Beta Sürümüne Erişip Yüklemek İçin Yapmanız Gerekenler:

  1. Mac’inizde Sistem Ayarları’nı açın.
  2. Sol kenar çubuğunda Genel‘i tıklayın ve sağda Yazılım Güncelleme‘yi seçin.
  3. Sağ bölmede Beta Güncellemeleri‘nin yanındaki Bilgi (i) simgesine tıklayın.
  4. Bir açılır pencere gördüğünüzde Kapalı‘ya tıklayın ve macOS Sequoia Beta‘yı seçin. Bu pencereden çıkmak için Bitti‘yi tıklayın.
  5. Artık beta güncellemesini Yazılım Güncelleme menüsünde göreceksiniz. İndirip yüklemek için Şimdi Yükselt‘e tıklayın.

macos sequoiayi simdi deneyin adim adim kurulum rehberi

macOS Sequoia Beta: Yüklemeli mi, Yoksa Yüklememeli mi?

macOS Sequoia‘nın sunduğu en iyi yeni özelliklerden bazılarını denemek için sabırsızlanıyorsanız geliştirici sürümünü yüklemeye değer. iPhone Yansıtma, macOS Sequoia beta’yı hemen yüklemek istememi sağlayan en önemli özelliklerden biri.

iMessage‘ı sık sık kullananlar, Mesajlar uygulamasındaki planlama özelliğini denemek isteyebilir. MacOS’ta daha iyi pencere yönetimi isteyen herkes, otomatik olarak önerilen döşeme konumu için pencereleri ekranın kenarına sürükleyebilir.

Yepyeni Parolalar uygulaması, yapay zeka destekli Siri ve Math Notes ile gelişmiş hesaplamalar yapabilme yeteneği, macOS Sequoia’yı erkenden denemek için diğer nedenler arasında yer alıyor.

Ancak beta yapıların kararlı olmaktan uzak olduğunu unutmayın. MacOS’un beta sürümlerinde uygulama çökmeleri, hatalar, yavaşlamalar, pil tüketimi ve diğer kararlılık sorunlarıyla karşılaşacaksınız. Bu nedenle, Mac’iniz birincil bilgi işlem cihazınızsa macOS Sequoia beta sürümünü yüklememenizi şiddetle tavsiye ederim.

Daha güvenli tarafta olmak için en azından Apple’ın genellikle Temmuz ayında piyasaya sürdüğü genel beta sürümlerini beklemenizi öneririm. MacOS Sequoia’ya güncelleme yaptıktan sonra ciddi sorunlarla karşılaşırsanız Mac’inizi fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ve verilerinizi kaybetmeden macOS Sonoma’yı yeniden yükleyebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli