Joker filminin ünlü bestecisi Hildur Guðnadóttir, devam filminin müzikleri hakkında açıklamalarda bulundu

2019'un hit filmi Joker, benzersiz hikayesi, etkileyici oyunculukları ve unutulmaz müzikleriyle büyük ilgi görmüştü. Film, Oscar kazanan bestecisi Hildur Guðnadóttir sayesinde müzikal anlamda da büyük bir başarıya imza atmıştı.

Joker filminin ünlü bestecisi Hildur Guðnadóttir, devam filminin müzikleri hakkında açıklamalarda bulundu

Şimdiyse Guðnadóttir, devam filmi hakkında bazı ipuçları verdi.

2019'da beyaz perdeye taşınan Joker, sıra dışı hikayesi, usta oyunculukları ve kalp atışlarınızı hızlandıran müziğiyle sinema tarihinin en unutulmaz yapımlarından biri haline gelmişti. İki Oscar ödülüyle taçlandırılan bu başarının ardından, yönetmen Todd Phillips'in ne yapacağı büyük bir merak konusu olmuştu. Joker'in büyük ilgi görmesinin ardından Phillips, doğru bir hikaye bulmaları durumunda bir devam filmi olabileceğini ima etmişti. Bu söylem bazı hayranların tepkisini çekerken, Todd Phillips nihayet yeni bir Joker filmi üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu yeni film, Joker: Folie à Deux adını taşıyacak ve müzikal bir tema içerecek.

Joker: Folie à Deux, Arthur'un Harleen Quinzel ile olan ilişkisine odaklanacak

Yeni filmde Arthur'un Harleen Quinzel ile nasıl tanıştığına tanık olacağız. Söylentilere göre, film oldukça müzikal bir yapıda olacak. Bazı hayranlar bu fikre sıcak bakmasa da, orijinal filmin Oscar ödüllü bestecisi Hildur Guðnadóttir'in projede yer alacak olması büyük bir heyecan yarattı. Guðnadóttir, ComicBook.com'a verdiği röportajda, "Bu filmde bol miktarda müzik olacak," dedi, ancak daha fazla detay vermekten kaçındı.

Joker filminin ünlü bestecisi Hildur Guðnadóttir, devam filminin müzikleri hakkında açıklamalarda bulundu

Müzikal temalı bu devam filmi, Harleen Quinzel'in Harley Quinn'e dönüşümünü işleyecek gibi görünüyor, ancak filmin genel hikayesi henüz tam olarak bilinmiyor. Joaquin Phoenix'in unutulmaz Joker performansının yanında, Lady Gaga'nın Dr. Harleen Quinzel karakteriyle karşımıza çıkması bekleniyor. Film, müzikal yapısı nedeniyle karışık tepkiler alsa da, Hildur Guðnadóttir'in katkısıyla müzikal anlamda bir başyapıt olması bekleniyor. Joker: Folie à Deux, 4 Ekim 2024'te seyirciyle buluşacak.