ITunes Chromebook'ta Çalışırmı ?
HBO’nun Yeni Bilim Kurgu Animesi Scavengers Reign’den İlk Fragman Yayınlandı!

Sıradaki içerik:

HBO’nun Yeni Bilim Kurgu Animesi Scavengers Reign’den İlk Fragman Yayınlandı!

e
sv

iTunes Chromebook’ta Çalışırmı ?

17 okunma — 13 Ekim 2023 14:12
Bir Chromebook'ta iTunes'un eski bir sürümünü çalıştırabilirsiniz, ancak uyumluluk sorunlarıyla karşılaşabileceğiniz için önerilmez.
itunes chromebookta calisirmi 10235

Birçok kişi kişisel bilgisayar kullanımı için evde bir Chromebook kullanmayı tercih ediyor. Elbette, bu kişilerin büyük bir yüzdesi günlük mobil cihazları olarak bir iPhone kullanıyor. En sevdiğiniz Chromebook’un iPhone’unuzla ne kadar iyi eşleştiğini merak etmek doğal. Birçok iPhone kullanıcısı için iTunes, müzik yönetimi rutinlerinin hala ayrılmaz bir parçasıdır. Peki, Chromebook’unuzda iTunes çalıştırabilir misiniz? Kısa cevap evet, yapabilirsiniz ama gerçekten yapmamanız gerektiğidir çünkü birçok sorunla karşılaşacaksınız.

Chromebook’a iTunes Nasıl Kurulur ve Neden Kurmamanız Gerekir

Chromebook cihazında iTunes yazılımını kurmak teknik olarak mümkündür, Chromebook’taki Linux ortamı ve Wine ile birlikte. ChromeOS, Linux tabanlıdır, bu da çeşitli donanımlarda çalışma esnekliği sunar ve Wine, Windows uygulamalarını Linux veya macOS’ta çalıştırmak için kullanılan açık kaynaklı bir araçtır. ChromeOS, Linux temelli olduğu için bir Chromebook’ta Windows sürümü iTunes’u kurmak için bunu kullanabilirsiniz.

Bu kurulum sürecinin detayları tekniktir ve birkaç terminal komutu gerektirir. Ancak, bir Chromebook’ta Windows sürümü iTunes’un kurulumu çabanın değerini taşımıyor. Sonuçta, sonuçta çok yavaş çalışan ve kullanılamaz bir iTunes sürümü oldu. iTunes programının hem bir Linux hem de bir Windows kabında çalıştığını düşündüğünüzde bu yavaşlık beklenmedik değil. Yavaşlık bazıları için tolere edilebilirken, Chromebook’ta çalışan iTunes ile bir iPhone‘u senkronize etmek de imkansızdır çünkü Chromebook’ların buna uygun donanımı yoktur.

Son olarak, birçok kullanıcı, iTunes’un çökmeden Apple hesaplarına bile giriş yapamadıklarını bildiriyor. Toplamda, bu sorunlar iTunes’un bir Chromebook cihazına kurulduğunda neredeyse işe yaramaz olduğunu gösteriyor. Gerçekten, bir şeyin yapılabilir olması, yapılması gerektiği anlamına gelmez.

iTunes Chromebook'ta Çalışırmı

Şimdiye kadar bu makale genellikle kötü haberler gibi görünüyor. iTunes’u Linux ve Wine üzerinden kurma fikri açıkça kötü bir fikir. Eğer ChromeOS için Parallels Desktop satın almaya istekliyseniz, küçük bir umut ışığı var. Parallels Desktop, ChromeOS üzerinde yerel olarak çalışan tam özellikli bir Windows kabıdır. Bu yöntem, Windows sürümü iTunes’u daha sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza izin verir, ancak bu yazılım şu anda sadece iş dünyası müşterilerine ölçekli olarak mevcut.

Genel olarak, iTunes’un bir Chromebook‘ta kurulması oldukça zor ve sorunsuz çalıştırılması neredeyse imkansız. Ancak, bir Chromebook’ta müzik dinlemek istiyorsanız, tüm umutlar kaybolmuş değil. iTunes kütüphanenizi YouTube Music veya Spotify gibi diğer akış platformları kullanarak bir Chromebook’a kolayca aktarabilirsiniz. Eğer Apple ekosistemine bağlıysanız, Chrome tarayıcıda Apple Music web uygulamasını çalıştırmak kolaydır.

Ancak iTunes desteğinin eksikliğine rağmen, Chromebook’lar oyun ve üretkenlik için hala mükemmel. ChromeOS, Linux uygulamalarını destekler, tam bir Linux kurulumuna sahiptir ve Chromebook’unuzu mükemmel bir çalışma makinesine dönüştüren birkaç bağlantı istasyonu vardır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli