IPhone 15 Pro Ve 15 Pro Max Isınma Sorununun Sebebi Ortaya Çıktı!
Beklenen Oyun Counter Strike 2 (CS2), Ücretsiz İndirilmeye Açıldı!

Sıradaki içerik:

Beklenen Oyun Counter Strike 2 (CS2), Ücretsiz İndirilmeye Açıldı!

e
sv

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max Isınma Sorununun Sebebi Ortaya Çıktı!

11 okunma — 28 Eylül 2023 10:29
iPhone 15 Pro ve Pro Max'teki Isınma Sorununun Kaynağı Belirlendi: Tasarım İle İlgili Termal Sorunlar Öne Çıkıyor. İşte Ayrıntılar.
iphone 15 pro ve 15 pro max isinma sorununun sebebi ortaya cikti8841

iPhone 15 serisi piyasaya sürüldüğünden bu yana tüm gözler bu telefonlarda. Hem olumlu hem de olumsuz birçok yorum ve eleştiriye maruz kalan bu telefonların en çok konuşulan problemlerinden biri, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinde meydana gelen aşırı ısınma sorunu oldu. Apple uzmanı Ming-Chi Kuo, bu konuda önemli açıklamalarda bulundu. İşte iPhone 15 Pro ve Pro Max’in ısınma sorununun perde arkası.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in Isınma Sebebi Ortaya Çıktı

Apple’ın en yeni telefonları iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max, TSMC’nin son teknolojisi olan 3nm üretim süreciyle üretilen Apple A17 Pro işlemciyle çalışıyor. İlk başta, bu ısınma probleminin bu yeni üretim sürecinden kaynaklandığına inanılıyordu. Fakat Kuo, ısınma probleminin daha farklı bir sebepten kaynaklandığını belirtiyor. Analist, problemi telefonun termal sistem tasarımı ve titanyum kaplamaya bağlıyor.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max Isınma Sorununun Sebebi Ortaya Çıktı!

Kuo’nun yaptığı açıklamalara göre, Apple daha zarif bir telefon tasarımı için bazı termal yönetim özelliklerinden ödün verdi. Bu, titanyumun yüksek iletkenlik özellikleriyle birleşince, telefonun aşırı ısınmasına neden olmuş olabilir.

Şu an için Apple, ısınma sorununu kabul etmemiş durumda. Ancak bu tür bir donanım sorununun düzeltilmesi zor olduğundan, bu problemi çözmek için bir yazılım güncellemesi yayınlamaları bekleniyor. Bu güncelleme ile telefonun performansında bazı kısıtlamalara da gidilebilir. Ancak resmi bir açıklama ve çözüm için biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli