Intel Meteor Lake İşlemcileri Masaüstü Segmentinde Yer Almayacak: İşte Bilmeniz Gerekenler!
Türkiye’nin Milli Zırhlı SUV Aracı BMC TULGA, Jandarmanın Hizmetine Girmeye Hazırlanıyor!

Sıradaki içerik:

Türkiye’nin Milli Zırhlı SUV Aracı BMC TULGA, Jandarmanın Hizmetine Girmeye Hazırlanıyor!

e
sv

Intel Meteor Lake İşlemcileri Masaüstü Segmentinde Yer Almayacak: İşte Bilmeniz Gerekenler!

17 okunma — 27 Eylül 2023 14:08
Intel, yaklaşan haftalarda 14. Nesil Meteor Lake ve Raptor Lake Refresh masaüstü işlemcilerinin tanıtımını yapacak. Fakat Meteor Lake serisi, masaüstü platformu için tam kapsamlı bir sunum yapmayacak.
intel meteor lake islemcileri masaustu segmentinde yer almayacak iste bilmeniz gerekenler8785

Intel’in Yüksek Yöneticisi ve Bilgi İşlem Grubu Başkanı Michelle Johnston Holthaus, Meteor Lake işlemcilerinin “baştan sona tam bir yonga seti” olacağını vurgulamıştı. Ancak Intel, bu konudaki belirsizlikleri ortadan kaldırarak 14. Nesil Meteor Lake serisinin klasik masaüstü bilgisayarlara yönelik olmayacağını resmen ilan etti.

Meteor Lake, geleneksel masaüstü için hazırlanmıyor

14. Nesil Meteor Lake işlemciler, planlandığı üzere LGA1851 gibi geleneksel masaüstü soket yapılarına dahil edilmeyecek. Bunun yerine, yeni işlemciler, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve belirli işlemci modellerini temel alarak tümleşik (AIO) masaüstü bilgisayarlar ve mini PC’ler için üreticilere sunulacak.

Bu, LGA 1851 platformu üzerinde yeni işlemcileri bekleyen PC oyuncuları ve teknoloji tutkunları için hayal kırıklığına neden olan bir haber. Ancak LGA 1851 platformunun 2024’ün ikinci yarısında Intel Arrow Lake-S serisi ile birlikte resmen devreye gireceği neredeyse kesinleşti. Bu süre zarfında, Raptor Lake Refresh serisi mevcut LGA 1700 platformuna entegre edilecek.

Arrow Lake’in, Raptor Lake Refresh’i takip etmesi bekleniyor ve bu da masaüstü performansında Meteor Lake’ten Arrow Lake’e büyük bir atılım olabileceğini gösteriyor. Mevcut tahminlere göre, Arrow Lake, 13. Nesle kıyasla yüzde 21’e kadar performans artışı sunabilir. Ancak bu değerlerin önümüzdeki yıl içerisinde değişebileceğini unutmamak gerekir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli