Huawei, Windows'a Alternatif Hazırlıyor: HarmonyOS PC Sürümü Yolda
Dilek Taşı dizisinin konusu ne, oyuncuları kim, nerede çekiliyor?

Sıradaki içerik:

Dilek Taşı dizisinin konusu ne, oyuncuları kim, nerede çekiliyor?

e
sv

Huawei, Windows’a Alternatif Hazırlıyor: HarmonyOS PC Sürümü Yolda

24 okunma — 04 Eylül 2023 18:52
Huawei, HarmonyOS işletim sistemine olan ilgisini ve yatırımlarını artırarak devam ediyor ve bu hareketiyle Windows'a ciddi bir alternatif sunmaya hazırlanıyor.
huawei windowsa alternatif hazirliyor harmonyos pc surumu yolda7173

HarmonyOS’un geliştirilmesiyle ilgili üst düzey bir yetkili, sistemin yakında PC platformuna da getirileceğini belirtti. ABD’nin getirdiği kısıtlamalar sonrasında Huawei’nin HarmonyOS‘a olan yönelimi daha da belirginleşti. Huawei tarafından geliştirilen bu işletim sistemi, hem mobil cihazlarda hem de tüketici elektroniği alanında giderek daha fazla tercih edilmeye başlandı. En son gelen haberlere göre, HarmonyOS’un geliştiricisi, işletim sisteminin yakında PC’lere de entegre edileceğini açıkladı.

HarmonyOS, önümüzdeki yıl bilgisayarlarda

Huawei henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmasa da, Weibo üzerinde gerçekleşen bir sohbette eski Huawei BG Yazılım Departmanı Başkanı Wang Chenglu, HarmonyOS işletim sisteminin yakın zamanda PC platformunda da yer alacağını belirtti. “HarmonyOS gelecek yıl PC’ler için hazır olacak mı?” sorusuna Chenglu’nun verdiği “Evet” yanıtı, sektörde büyük bir heyecana neden oldu. Ancak kesin bir lansman tarihi hakkında bilgi verilmedi.

Huawei, Windows'a Alternatif Hazırlıyor: HarmonyOS PC Sürümü Yolda

Wang Chenglu, Huawei kariyerine 1998 yılında başladı ve Tüketici BG Yazılım Departmanında Başkan olarak önemli başarılara imza attı. 2022’de Huawei’den ayrılsa da HarmonyOS’un geliştirilmesinde kilit bir role sahip oldu.

Geçtiğimiz dönemde sızdırılan bilgiler, Microsoft‘un Windows 12 üzerine yoğunlaştığını ortaya koymuştu. Eğer HarmonyOS yeterli destek ve entegrasyonu alırsa, Windows 12 ile ciddi bir rekabete girebilir. İlk test sonuçlarına göre HarmonyOS, laptoplarda oldukça stabil bir performans sergiliyor.

Ek olarak, Huawei’nin HarmonyOS 4.0 sürümünü geçen Ağustos’ta tanıttığını hatırlatalım. Yeni sürümle birlikte işletim sistemi önemli tasarım yenilikleri ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Ancak HarmonyOS’un büyük oyuncular olan Microsoft ve Apple karşısında nasıl bir performans göstereceğini zamanla göreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli