Huawei'nin Yeni Yongaseti Gündemde: Rakiplerine Meydan Okuyor!
Nissan, Beyine Özel Dalgalarla Yarış Sürücülerinin Performansını Artırıyor!

Sıradaki içerik:

Nissan, Beyine Özel Dalgalarla Yarış Sürücülerinin Performansını Artırıyor!

e
sv

Huawei’nin Yeni Yongaseti Gündemde: Rakiplerine Meydan Okuyor!

11 okunma — 15 Ekim 2023 16:18
Huawei, Kirin 9000s'in başarısının ardından şimdi de orta segment için yeni bir yongaseti hazırlığında. Bu yeni işlemci, beklenen Nova 12 serisinin kalbinde yer alacak. İşte bu konuda bilinenler.
huaweinin yeni yongaseti gundemde rakiplerine meydan okuyor10427

Huawei, yeni Kirin işlemcisiyle pazara yeniden giriş yapmaya hazırlanıyor. Önceki modeli Kirin 9000S ile büyük ilgi gören firma, şimdi de Kirin 830 ile orta segmentte iddialı olmayı planlıyor. İşte merakla beklenen detaylar.

Huawei’den Orta Segmentte Bomba: Kirin 830

Huawei, 2023‘te yeni Kirin işlemcilerinin üretimi konusunda bazı belirsizlikler yaşanmış ve bu konuda sızıntıları “yanıltıcı” olarak nitelendirmişti. Ancak kısa bir süre sonra Kirin 9000S‘in tanıtılmasıyla durum tamamen değişti. Şimdi ise firmanın gözü Kirin 8 serisinde. Söylentilere göre Huawei, Kirin 830 adında yeni bir işlemci üzerinde çalışıyor ve bu işlemci, yıl sonunda Nova 12 serisiyle birlikte tüketicilere sunulacak.

Huawei'nin Yeni Yongaseti Gündemde: Rakiplerine Meydan Okuyor!

Nova 12 serisinin, Nova 12 ve Nova 12 Pro olmak üzere iki modelden oluşacağı belirtiliyor. Son sızdırılan bilgilere göre, temel model Kirin 830 ile donatılacak. Bu modelde, arkasında üç kamera sensörü, önde ise 60 MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası ve 88W hızlı şarj özelliği bulunacak.

Kirin 830 hakkında henüz net bilgilere sahip değiliz. Ancak piyasaya “yıl sonunda” sürülmesi planlanıyor ve performansının Qualcomm Snapdragon 778G veya Snapdragon 870‘e yakın olacağı tahmin ediliyor. Ancak, 5G teknolojisinin büyük bir bölümü ABD merkezli firmaların elinde olduğundan, Kirin 830’un kim tarafından üretileceği konusunda hâlâ belirsizlikler mevcut.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli