Huawei, Starlight (NearLink) Teknolojisinin Eski Modellere Güncelleme Ile Gelmemesi Kararını Duyurdu
Spotify ve OpenAI’den Ses Klonlama Teknolojisinde Büyük Ortaklık

Sıradaki içerik:

Spotify ve OpenAI’den Ses Klonlama Teknolojisinde Büyük Ortaklık

e
sv

Huawei, Starlight (NearLink) Teknolojisinin Eski Modellere Güncelleme ile Gelmemesi Kararını Duyurdu

16 okunma — 26 Eylül 2023 18:50
Huawei, yazın duyurduğu yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisi NearLink'i Mate 60 serisi için kullanıma sundu. Firma, bu Starlight bağlantı özelliğinin önceki modellere destek sağlanmayacağını açıkladı.
huawei starlight nearlink teknolojisinin eski modellere guncelleme ile gelmemesi kararini duyurdu8693

Huawei’nin son amiral gemisi Mate 60 serisi, şirketin yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisi StarLight, diğer adıyla NearLink ile donatıldı. Bluetooth ve WiFi teknolojilerine göre daha hızlı, daha güvenli ve enerji tasarruflu olan bu kısa mesafe kablosuz iletişim standardı, şu an için sadece Mate 60 modellerinde kullanılabiliyor.

HarmonyOS 4.0 güncellemesi alan diğer Huawei telefonları, bu teknolojiyi donanım kısıtlamaları nedeniyle desteklemeyecek. Bu nedenle, yalnızca Mate 60 kullanıcıları bu özelliğin avantajlarından faydalanabilecek. Şu an için StarLight bağlantı teknolojisi, yalnızca arama işlevini destekliyor. StarLight destekli telefonların birbirini tanımama sorunu, şu an için aksesuarların sadece arama işlevini desteklemesiyle sınırlı.

Huawei’nin Yeni NearLink Teknolojisi

Daha Az Enerji, Daha Hızlı Bağlantı Huawei’nin yeni kablosuz iletişim teknolojisi NearLink, geleneksel kablosuz iletişim çözümlerine kıyasla oldukça iddialı özellikler sunuyor:

  • %60 daha az enerji tüketimiyle uzun süreli kullanımlarda bile bataryanın ömrünü uzatıyor.
  • 6 kat daha yüksek veri iletim hızı sayesinde dosya transferlerinde ve bağlantı kurulduğunda yaşanabilecek gecikmelerde büyük bir avantaj sağlıyor.
  • Gecikme oranlarını 1/30 seviyesine indirerek gerçek zamanlı deneyimlerde kesintisiz bir performans sunuyor.
  • 7 dB’lik iyileştirilmiş parazit engelleme yeteneğiyle daha net ve kaliteli bir bağlantı deneyimi vaat ediyor.
  • 2 kat daha geniş kapsama alanıyla, daha büyük alanlarda dahi kesintisiz bağlantı sağlıyor.
  • Aynı anda 10 kat daha fazla grup bağlantısı oluşturabilme kapasitesi, özellikle çoklu cihaz kullanımı için oldukça avantajlı.

Yalnızca Huawei Değil: Kablosuz Teknolojide Yenilikler Huawei, kısa menzilli kablosuz bağlantı teknolojilerinde ileriye doğru atılan adımlarda tek başına değil. Apple, Ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi ile bu alanda önemli ilerlemeler kaydediyor. Bunun yanı sıra Qualcomm ve MediaTek gibi dev teknoloji firmaları da kısa menzilli kablosuz iletişim teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalara imza atıyor. Bu yenilikler, kablosuz iletişimde yeni bir dönemin başladığını gösteriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli