Gizemli Sislerin Ardından: Return to Silent Hill Vizyona Hazırlanıyor

2012'den bu yana bir daha beyaz perdede yer almayan ünlü Silent Hill serisi, sevenlerine güzel haberle dönüş yapıyor. Geçen sene duyurusu yapılan yeni Silent Hill filmi için çıkış tarihi IMDb'de belirtildi.

Gizemli Sislerin Ardından: Return to Silent Hill Vizyona Hazırlanıyor

Oyun dünyasında korkunun zirvesi olarak kabul edilen Silent Hill, ilk olarak 2006'da sinema severlere sunulmuştu. İkinci filmi 2012'de vizyona giren seri, ardından bir süre sessiz kalmıştı. Fakat Konami, geçen sene düzenlediği etkinlikle Silent Hill serisini yeniden ayağa kaldıracağını duyurmuştu. Bu etkinlikte, yeni oyunlarla birlikte yeni bir Silent Hill filmi de tanıtıldı. Şimdi ise bu filmin ne zaman vizyona gireceği merak konusu.

Gizemli Sislerin Ardından: Silent Hill, önümüzdeki yıl sinemalarda olabilir

Son günlerde IMDb'deki Gizemli Sislerin Ardından: Silent Hill sayfasında bir güncelleme yapıldı ve 26 Nisan 2024 tarihi çıkış tarihi olarak işaretlendi. Bu haber, serinin fanları arasında büyük bir heyecana yol açtı. IMDb daha sonra bu tarihi sayfadan kaldırmış olsa da, Google'da film için belirtilen çıkış tarihi halen 26 Nisan 2024 olarak görünüyor.

Gizemli Sislerin Ardından: Silent Hill Yeniden Vizyona Hazırlanıyor

IMDb, her ne kadar filmler için kesin bir kaynak olmasa da, bu gelişme serinin hayranlarını yeni bir açıklama için umutlandırdı. Filmin çekimlerinin Nisan'da başladığı ve Haziran'da sonlandığı düşünülüyor. Bu bağlamda, filmin çıkışıyla ilgili resmi bir açıklamanın yakın zamanda yapılması bekleniyor. Başrollerini Jeremy Irvine ve Hannah Emily Anderson'ın üstleneceği film, serinin ilk filminin yönetmeni Christophe Gans tarafından yönetiliyor. Filmin, Silent Hill 2 oyunundan esinlenerek hazırlanacağı da konuşulanlar arasında.