Game of Thrones dizisinin çekim tarihleri belli oldu

Hayranların büyük bir heyecanla beklediği yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon amacıyla çekim tarihleri belli oldu. HBO yönünden oluşturulan resmi bildirime göre önümüzdeki Nisan ayında endeksin çekimlerine başlanacak.

Hayranların büyük bir heyecanla beklediği yeni Game of Thrones dizisi House of the Dragon amacıyla çekim tarihleri belli oldu. HBO yönünden oluşturulan resmi bildirime göre önümüzdeki Nisan ayında endeksin çekimlerine başlanacak. House of the Dragon'un 2022 senesinde ekranlara geleceği duyurulmuştu.

Deadline'a birtakım açıklamalar yapan HBO ve HBO Max baş içerik yöneticisi Casey Bloys,"Miguel [Sapochnik] ve Ryan [Condal] ile iş birliği yapıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz. Dizide nerelerini geliştirebileceğimiz konusu ile ilgili şu anda konuşmalar yapıyoruz. Prequel öyküsünün geldiği konularla eş güdümlü diziye bağlanabilecek başka birtakım alanlar ile ilgili da görüşüyoruz. George R. R. Martin'in oluşturduğu dünya aslında de çok büyük. Ve Martin'in dünyasının en enteresan taraflarından birisi de devasa yapısının yanı sıra seriyi tarih manasında birbirine bağlayan çoğu yol haritasının olması." ifadelerini kullandı.


300 Asır Geçmişe Gidiyoruz


House of the Dragon dizisi, Game of Thrones'un aşağı yukarı 300 sene evvel geçecek. George R.R. Martin'in geçen sene yayınladığı Fire & Blood kitabını asli alacak olan dizide Targaryen Hanesi'nin öyküsünü izleyeceğiz.

Dizinin kadrosu da şuandan şekillenmeye başladı. Başrollerde Matt Smith (Daemon Targaryen), Paddy Considine (Viserys Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower) ve Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen) gibi isimler yer alacak.

House of the Dragon'un başında Colony dizisinden tanıdığımız Ryan Condal var. Buz ve Ateşin Şarkısı evreninin yaratıcısı George R.R. Martin ise dizide yapımcılık vazifesini üstlenecek. Hem de Game of Thrones'un Hardhome, Battle of the Basterds ve The Long Night gibi bölümlerini yöneten Miguel Sapochnick'te yeni dizide senaryo ve yönetmenlik yönünde vazife alan isimlerden olacak.

HBO Max'ta aynı anda aniden çok Game of Thrones dizisi yayınlanacak

Streaming dünyasının liderlerinden birisi durumuna gelmek isteyen HBO Max; Game of Thrones gibi durumu hazırda tanınmış olan büyük marklarını en iyi şekilde değerlendirmeyi planlıyor. HBO Max içerik sorumlusu Casey Bloys, Game of Thrones evreninde geçen, House of the Dragon gibi diğer dizilerin de gelebileceğini söylemişti. Warner Bros'un yeni planıysa aynı anda aniden çok Game of Thrones dizisini HBO Max platformunda seyircilerle buluşturmak olacak.

HBO Max yakın vakitte Türkiye'ye istikbal gibi görünmüyor bundan dolayı House of the Dragon gibi yapımları izlemek amacıyla ülkemizde meşru olmayan yollara başvurmak mecburiyetinde kalınabilir.