Facebook Ve Instagram Gönderileriniz, Yapay Zeka Eğitimi İçin Kullanılıyor!
PlayStation Plus Ekim 2023 Ücretsiz Oyunları: 900 TL Değerindeki Oyunlar

Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Ekim 2023 Ücretsiz Oyunları: 900 TL Değerindeki Oyunlar

e
sv

Facebook ve Instagram Gönderileriniz, Yapay Zeka Eğitimi İçin Kullanılıyor!

14 okunma — 02 Ekim 2023 22:55
Meta, yakın zamanda sosyal medya platformları için bazı yapay zeka özelliklerini tanıttı. Ancak yeni bilgilere göre, Facebook ve Instagram'da paylaştığınız genel gönderiler, yapay zeka modelinin eğitim sürecinde kullanılmış olabilir.
facebook ve instagram gonderileriniz yapay zeka egitimi icin kullaniliyor9287

Son günlerde Meta, Facebook, Instagram ve WhatsApp için bazı yeni yapay zeka özelliklerini duyurdu. Şirket, bu platformları yapay zeka ile daha ileriye taşırken, yeni AI asistanlarını eğitirken halka açık olan Instagram ve Facebook gönderilerinden faydalandığı anlaşılıyor.

Kullanıcı Gönderileri Yapay Zeka Eğitimi İçin Kaynak Olmuş

Reuters’in raporuna göre Meta, AI modelini eğitirken genel gönderileri kullandı, ancak kişisel paylaşımlar ve özel mesajlaşmalar bu sürecin dışında tutuldu. Meta’nın Küresel İlişkiler Başkanı Nick Clegg, Meta Connect konferansında, “Ağırlıklı olarak kişisel bilgilere dayanan veri setlerini dışarıda bırakma çabası içindeydik” şeklinde bir açıklama yaptı. Clegg, eğitim için kullanılan verilerin büyük bir bölümünün halka açık olduğunu belirtti.

Bir hafta önce, Meta, mesajlaşma platformlarına, WhatsApp, Instagram ve Messenger‘a dahil edilmek üzere bir dizi yapay zeka tabanlı sohbet botu tanıttı. Bu botlar, kullanıcılara soruları cevaplama, gezileri planlama ve görsel oluşturma gibi konularda yardımcı olma kapasitesine sahip. Ayrıca bu asistan, Microsoft’un Bing arama motorunu kullanarak gerçek zamanlı arama sonuçları da sunabilecek. Meta’nın kullandığı yapay zeka modelleri, geçtiğimiz temmuzda tanıtılan LLaMA 2 dil modeline dayanmaktadır.

Meta, genel yapay zeka asistanının yanı sıra, Snoop Dogg, Kendall Jenner ve Tom Brady gibi ünlü isimlerden ilham alarak hazırlanan 28 yapay zeka destekli karakteri de mesajlaşma platformlarına ekledi. Bu sohbet botları yakın zamanda beta versiyon olarak kullanıma sunuldu, fakat genel kullanıma henüz sunulmadı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli