Elden Ring Shadow Of The Erdtree DLC’si Kolaylaşıyor
Türkiye’nin En Değerli Markaları 2024: Togg İlk Kez Listede

Sıradaki içerik:

Türkiye’nin En Değerli Markaları 2024: Togg İlk Kez Listede

e
sv

Elden Ring Shadow of the Erdtree DLC’si Kolaylaşıyor

36 okunma — 27 Haziran 2024 14:05
Elden Ring’in Shadow of the Erdtree DLC’si, yeni güncellemeyle daha kolay hale geliyor. FromSoftware, oyunculardan gelen talepleri dikkate alarak boss mücadelelerini basitleştirdi.
elden ring shadow of the erdtree dlce28099si kolaylasiyor12910

Görünüşe göre FromSoftware bile Elden Ring‘in Shadow of the Erdtree DLC’sinin çok zor olduğunu düşünüyor. Yeni güncelleme ile boss’larla mücadele etmek kolaylaşacak.

Shadow of the Erdtree Kolaylaşıyor

FromSoftware’in iki yıl önce 2022’de piyasaya sürdüğü Elden Ring, o zamanlarda zordu ancak merakla beklenen dev genişleme paketi Shadow of the Erdtree, oyuncular için başka bir zorluk getiriyor. Oyuncular büyük bir hevesle yeni DLC’ye akın etse de boss’ların zorluğu ve gücü karşısında bozguna uğramaktan kaçınamıyor. Görünüşe göre FromSoftware bile Erdtree’nin zorluğunun farkında ve bu yüzden yeni güncelleme ile işleri biraz daha kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin En Değerli Markaları 2024: Togg İlk Kez Listede başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Güncelleme Detayları

Geliştirici, oyunculardan gelen talebi alarak Shadow of the Erdtree DLC’si için yayınladığı kalibrasyon güncellemesi ile oyuncuları daha güçlü hale getiriyor. Yapılan kalibrasyon değişiklikleri DLC’nin yeni Shadow Realm Blessings mekaniğine odaklanıyor. Bu mekanik, saldırı ve hasar engellemeyi güçlendiriyor.

Elden Ring Shadow of the Erdtree DLC’si Kolaylaşıyor

Shadow Realm Blessings Mekaniği

Kutsama geliştirmelerinin maksimum miktarının ilk yarısı için saldırı ve hasar engelleme artırılmış durumda. İkinci yarısı ise artık daha kademeli olacak. Bununla birlikte kutsama geliştirmelerinin son seviyesinin sağladığı saldırı ve hasar azaltma da artırıldı. Ancak bu değişiklikler, boss’ları kolayca yeneceğiniz anlamına gelmiyor.

Scadutree Fragments

Bu güncellemeden faydalanmanın yolu ise Scadutree Fragments’ten geçiyor. DLC ile gelen ve oyuncuları güçlendirmeye odaklanan bu parçalar haritaya dağılmış durumda. Bunları bulmak gerekiyor. Oyunda 20 kademe Scadutree Kutsaması bulunuyor. Kalibrasyon güncellemesi ilk 10 seviyenin yani ilk yarısının verdiği gücü artıracak.

Topluluğun Tepkisi

Shadow of the Erdtree için esasında topluluk da ikiye bölünmüş durumda. Bazıları zorluktan memnunken bazıları ise memnun değil. Bu, oyunun çok zor olmasından mı yoksa günümüz oyuncularının biraz kolaylığa alışmasından mı kaynaklı bilinmez. Ya da sadece insanların bir boss ile onlarca kez savaşarak vakit kaybetmek istemiyordur.

Elden Ring Shadow of the Erdtree DLC’si Kolaylaşıyor

Miyazaki’nin Görüşü

Oyunun yönetmeni Hidetaka Miyazaki’ye göre zorluk seviyesi kasıtlı olarak bu şekilde ve kolaylaştırmak oyunu bozabilir. Bu arada eğer DLC’nin ilk boss’larını yenmişseniz bu güncelleme sizin için pek bir şey ifade etmeyecektir. Eğer henüz DLC’ye başlamadıysanız şimdi tam zamanı olabilir.

FromSoftware’in Elden Ring ile yakaladığı başarı, Shadow of the Erdtree DLC’si ile devam ediyor. Ancak oyunculardan gelen geri bildirimler, geliştiricilerin oyunun zorluk seviyesini yeniden gözden geçirmelerine neden oldu. Bu güncelleme ile oyunculara daha dengeli ve adil bir oyun deneyimi sunulması hedefleniyor. Elden Ring dünyasında maceralarınıza devam ederken bu yeni güncellemenin avantajlarından faydalanmayı unutmayın!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli