CSGO FPS Artırma Yöntemleri
Tüm MacOS Terminal Komutları

Sıradaki içerik:

Tüm MacOS Terminal Komutları

e
sv

CSGO FPS Artırma Yöntemleri

63 okunma — 08 Haziran 2019 10:35
Her oyun tutkunu gencin severek oynadığı CS:GO, 12 yıl önce piyasaya sürülen Counter-Strike serisinin en genç üyesi olarak hayatımızda yerini almış durumda. Söz konusu olan oyun, daha önce Counter-Strike serisinde sunulmamış haritalar, karakterler ve silahların yanı sıra, klasikleşmiş Counter-Strike içeriğinin güncel ve üstüne daha yeni özelliklerin eklenmesiyle piyasaya sürülmüştür.
csgo fps artirma yontemleri71

CSGO FPS Artırma Yöntemleri Her oyun tutkunu gencin severek oynadığı CS:GO, 12 yıl önce piyasaya sürülen Counter-Strike serisinin en genç üyesi olarak hayatımızda yerini almış durumda. Söz konusu olan oyun, daha önce Counter-Strike serisinde sunulmamış haritalar, karakterler ve silahların yanı sıra, klasikleşmiş Counter-Strike içeriğinin güncel ve üstüne daha yeni özelliklerin eklenmesiyle piyasaya sürülmüştür.

CSGO HAKKINDA

Çoğu CS:GO tutkunu oyuncu; ya bilgisayarından yapmadığı ayarlar yüzünden, ya da oyunun grafik ayarlarından dolayı “FPS” düşüşüne maruz kalır. Sizlerin de bu tür sorunlara maruz kalmaması için aşağıda yazdığımız ayarları uygulamanız tavsiye edilir.

İlk olarak bilgisayarınızı açtınız. Açılırken geç açıldığına ve açıldıktan bir iki dakika hiçbir işleme izin vermediğine şahit olduysanız, bu sorunlardan kurtulmak için yapmanız gereken bilgisayarınızın açılmasıyla birlikte açılıp sisteminizi kastıran uygulamaları devre dışı bırakmak olacaktır. Bunu da kısa yoldan Ctrl + Shift + Esc kısayoluyla açtığınız görev yöneticisi üzerindeki sekmelerden “Başlangıç” sekmesine tıklayıp, bilgisayarınız açıldığında hangi uygulamanın açılmasına gerek duymadığınız uygulamayı devre dışı bırakarak yapabilirsiniz.

 

FPS ARTIRMA YOLLARI

Bir diğer uygulama ise sisteminizin ekran kartını güncelleyip ayarlarını yapmak. Nvidia marka ekran kartı güncellemeleri www.nvidia.com.tr/drivers sayfasından indirdiğiniz uygulama sayesinde, AMD marka ekran kartı güncellemeleri ise https://www.amd.com/en sayfasından indirdiğiniz uygulama sayesinde yapılmaktadır. Ekran kartı modelinizi öğrenmek için; masaüstünde bulunan “Bilgisayarım” kısayoluna tıklayıp “Özellikleri” seçtiğinizde sol kenardaki butonlardan “Aygıt Yöneticisine” tıklayıp “Ekran (görüntü) Bağdaştırıcısına” tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarınızda gereksiz dosyaların biriktiği “%temp%” dosyasını, “Aramaya” veya “Çalıştır”a “%temp%” yazarak o klasörün içindeki gereksiz dosyaları silmek bilgisayarınızı az da olsa hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Bilgisayarınızda CCleaner gibi bir temizleyici veya Anti-Virüs programı yoksa hemen yüklemeyi deneyin. Zira bilgisayarınızdaki bir virüs veya gereksiz dosyalar hem bilgisayarınızın açılmasını, hem de oyunlarda fps’in yükselmesini engelleyecektir. Eğer isterseniz Razer Cortex gibi oyun hızlandırıcı programlar da indirip yüksek fps ile oyun oynayabilirsiniz.

Sıra geldi Steam’de ve oyun içinde yapacağınız ayarlara. İlk başta “Steam Kütüphanenizi” açıp CS:GO’ya sağ tıklayıp “Özellikleri” seçip “Başlatma Seçeneklerine” aşağıdaki kodları yazıp tamam tuşuna basmalısınız.

Bu kodlar: -novid -nod3d9ex -threads 4 -high -novid -nojoy +fps_max 9999 -nosplash -+cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 +high

Ardından CS:GO klasörü içerisindeki video.txt klasörüne aşağıdaki kodları yazıp kaydetmelisiniz. Bu dosyayı bulmak için “Steam kütüphanenizdeki CS:GO’ya sağ tıklayıp özelliklere”, ardından “yerel dosyalardan yerel dosyalara göz at seçeneğine” tıklayın ve karşınıza çıkan klasörden “csgo” klasörünün içerisindeki “cfg” klasörüne tıklayınca “video.txt” dosyası karşınıza çıkacaktır.

“VideoConfig”

{

“setting.cpu_level” “0”

“setting.gpu_level” “0”

“setting.mat_antialias” “1”

“setting.mat_aaquality” “0”

“setting.mat_forceaniso” “0”

“setting.mat_vsync” “0”

“setting.mat_triplebuffered” “0”

“setting.mat_grain_scale_override” “-1.000000”

“setting.gpu_mem_level” “0”

“setting.mem_level” “-1”

“setting.mat_queue_mode” “0”

“setting.csm_quality_level” “0”

“setting.mat_software_aa_strength” “0”

“setting.mat_motion_blur_enabled” “0”

“setting.fullscreen” “1”

“setting.defaultres” “800”

“setting.defaultresheight” “600”

“setting.aspectratiomode” “0”

“setting.nowindowborder” “0”

 

Oyun içi grafik ayarlarınızın da şu şekil olması lazım:

Şekil 1 CS:GO Fps Artırmak İçin Yapılması Gereken Grafik Ayarları

 

Verilen tüm yönergeleri ve ayarları doğru şekilde uyguladığınız taktirde oyun içi FPS’niz artacak ve CS:GO’yu eskisinden çok daha rahat biçimde oynayabileceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli