Samsung Galaxy S24+ Testlerde: S23 Ultra'nın Performansını İkiye Katlıyor!
Melissa Vargas ve Mete Gazoz, Yeni Realme 11 Pro Serisi’ni tanıttı

Sıradaki içerik:

Melissa Vargas ve Mete Gazoz, Yeni Realme 11 Pro Serisi’ni tanıttı

e
sv

Samsung Galaxy S24+ Testlerde: S23 Ultra’nın Performansını İkiye Katlıyor!

22 okunma — 17 Ekim 2023 19:43
Samsung Galaxy S24 Plus, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle Geekbench'te görüntülendi. Cihaz, GPU performansında S23 Ultra'nın iki katı hızıyla dikkat çekiyor. İşte bu testlerden elde edilen ilk bilgiler.
samsung galaxy s24 testlerde s23 ultranin performansini ikiye katliyor10563

Samsung’un 2024 lansmanı için hazırladığı Galaxy S24 serisi hakkında bilgiler yavaşça gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Yeni telefon serisinin hangi işlemciyle geleceği konusunda kesin bilgiler henüz paylaşılmamışken, Galaxy S24 Ultra‘nın Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisiyle Geekbench’te test edildiği ortaya çıktı. İşte bu erken dönem testleri ve detayları.

Samsung Galaxy S24+ Değerlendirildi

Bazılarının henüz farkında olmadığı bir gerçek var: Samsung, Galaxy S23 serisinin lansmanı sırasında Exynos işlemcilerini bir kenara bıraktı. Ancak son dönemde Exynos’un global arenada tekrar sahne alacağına dair dedikodular dolaşıyor.

En son sızan bilgilere göre, Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus modelleri satışa sunulduğu pazarda ya Exynos 2400 ya da Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle gelecek. Beklentilere göre Exynos versiyonu Afrika, Asya (Güney Kore de bu bölgeler arasında), Avrupa ve Latin Amerika pazarlarında yer bulacak. Snapdragon işlemcili versiyonun ise Kuzey Amerika’da, özellikle Kanada ve ABD’de raflardaki yerini alması planlanıyor.

Galaxy S24 Ultra, sadece Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olacak şekilde tasarlanmış. Bugün Geekbench’te yayınlanan sonuçlar, Snapdragon 8 Gen 3‘ün Galaxy S24+ modelinde nasıl bir performans sergilediğini gözler önüne seriyor.

Samsung Galaxy S24+ Testlerde: S23 Ultra'nın Performansını İkiye Katlıyor!

S23 Ultra’nın Performansını İkiye Katlıyor

Sızan bilgilere göre Galaxy S24 Plus, Snapdragon 8 Gen 3 ile Geekbench’te boy gösteriyor. Ancak dikkat çeken ana husus, işlemcinin GPU performans skorları. Galaxy S24+, Geekbench‘teki test sonuçlarında etkileyici bir şekilde 17.031 Vulkan puanına ulaşıyor. Karşılaştırma yapacak olursak, Snapdragon 8 Gen 2 destekli S23 Ultra, bu testlerde 9.379 puan elde etmişti.

Bu sonuçlar, yaklaşık olarak yüzde 81,6’lık bir performans artışını işaret ediyor. Bu performansın, GeForce GTX 1050 grafik kartına yakın bir seviyede olduğunu söylemek mümkün. Ancak bu sonuçların laboratuvar ortamında elde edilen sonuçlar olduğunu hatırlatmakta yarar var. Ayrıca, Snapdragon 8 Gen 3‘ün resmi tanıtımı henüz gerçekleştirilmedi, bu nedenle bu konudaki bilgilerimiz kısıtlı ve beklentilerimiz devam ediyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli