Boeing, Bombardıman Uçakları Için Fortnite'ın Oyun Motorunu Kullanıyor!
Android 14 güncellemesi alacak Xiaomi cihazlar listesi açıklandı

Sıradaki içerik:

Android 14 güncellemesi alacak Xiaomi cihazlar listesi açıklandı

e
sv

Boeing, Bombardıman Uçakları için Fortnite’ın Oyun Motorunu Kullanıyor!

13 okunma — 25 Eylül 2023 17:57
Fortnite'ın popüler temeli olan Unreal Engine 5 oyun motoru, Boeing'in yarım asrı aşkın süredir hizmette olan B-52 bombardıman uçaklarını yeniden tasarlamasında kilit bir role sahip.
boeing bombardiman ucaklari icin fortnitein oyun motorunu kullaniyor8650

Boeing, Fortnite’ın arkasındaki güç olan Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanarak ABD Hava Kuvvetleri’nin yarım asırlık B-52 bombardıman uçaklarını modernize etmek için sanal testler gerçekleştiriyor.

Unreal Engine 5’in sunduğu 3D ortam, pilotlar ve mühendislere yenilenmiş uçağın dijital bir versiyonu ile gerçek zamanlı etkileşimde bulunma imkanı tanıyor. Bu, motorun çalıştırılması ve durdurulmasından çok daha fazlasını kapsayan bir deneyimi içeriyor ve kullanıcılara daha kapsamlı bir eğitim deneyimi sunmayı amaçlıyor.

“Kosten ve zaman tasarrufu sağlıyor”

Boeing’in stratejik bombardıman uçağı programındaki üst düzey yönetici Jennifer Wong, bu teknolojinin “son derece etkili ve güçlü bir araç” olduğunu belirtiyor. Wong, Unreal Engine 5‘in “hiper-realistik kabiliyetleri” sayesinde maliyet ve zaman tasarrufu sağladığını vurguladı.

Bu teknoloji sayesinde, pilotlar ve servis ekibi, uçağın modernizasyonu gerçekleştirilmeden önce değerli geri bildirimlerde bulunabiliyorlar. Wong, B-52’nin modernizasyonunun sadece motor değişikliğiyle sınırlı olmadığını, Boeing’in uçağın ekranlarını, kokpitini ve diğer aviyonik bileşenleri de güncelleyeceğini ekledi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli