Bellek Fiyatlarındaki Artış, Yeni Akıllı Telefonları Daha Pahalı Kılacak!
Heyecan Yükseliyor: Xiaomi’nin İlk Otomobili Beklenenden Daha Yakın!

Sıradaki içerik:

Heyecan Yükseliyor: Xiaomi’nin İlk Otomobili Beklenenden Daha Yakın!

e
sv

Bellek Fiyatlarındaki Artış, Yeni Akıllı Telefonları Daha Pahalı Kılacak!

11 okunma — 13 Ekim 2023 15:33
Aşırı üretimle birlikte tarihi düşüşlere tanık olduğumuz bellek fiyatları, artık yükselmeye başladı. Bu durum, yeni çıkacak akıllı telefonların maliyetlerini de etkileyerek fiyatlarında artışa neden olacak.
bellek fiyatlarindaki artis yeni akilli telefonlari daha pahali kilacak10263

Son yıllarda, Çinli akıllı telefon üreticileri, kullanıcılara düşük maliyetli telefonlarda dahi yüksek bellek kapasitesi sunarak büyük bir memnuniyet oluşturmuştu. Bu, bellek çiplerinde yaşanan aşırı üretimle birlikte fiyatların dibe vurmasından kaynaklanıyordu.

Ancak Digital Chat Station, sektörde tanınmış ve güvenilir bir kaynak, ucuz bellek devrinin artık geride kaldığını belirtiyor. Üretim fazlası stoklarının tükenmesiyle bellek fiyatları yükselmeye başladı. Bu durum, yakın zaman içerisinde piyasaya çıkacak olan akıllı telefonların fiyatlarının, bellek kapasitelerine göre 300-500 yuan (yaklaşık 40-70 dolar) kadar artabileceğini işaret ediyor.

Bellek Fiyatlarındaki Artış, Yeni Akıllı Telefonları Daha Pahalı Kılacak

Üreticiler Strateji Değiştiriyor

Maliyetlerin artmasıyla birlikte telefon üreticileri, fiyatları kontrol altında tutmak ve rekabetçi kalmak için daha az bellek kapasitesi sunan modellere yönelebilir. Bu, 16-24 GB RAM ve 1 TB depolama gibi üst düzey özelliklerden ziyade daha ılımlı bellek kapasitelerine dönüş anlamına geliyor. Ancak yüksek bellek kapasitelerini hedefleyen bazı modellerin de geleceği düşünülüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli