Batman: çıkış tarihi, fragmanlar, oyuncu kadrosu, ve daha fazlası

2022, film endüstrisi için büyük bir yıl daha olacağını vaat ediyor, ancak çok az film The Batman kadar merakla bekleniyor. Warner Bros'un ikonik DC Comics süper kahramanının en son yeniden başlatılması Mart 2022'de sadece tiyatrolara geliyor

2022, film endüstrisi için büyük bir yıl daha olacağını vaat ediyor, ancak çok az film The Batman kadar merakla bekleniyor. Warner Bros'un ikonik DC Comics süper kahramanının en son yeniden başlatılması Mart 2022'de sadece tiyatrolara geliyor - ve en yeni fragmanını temel ararken, bu enkarnasyon şimdiye kadarki en karanlık, en cesur olanı olabilir gibi görünüyor.

Robert Pattinson'ın Bruce Wayne/The Caped Crusader rolünde oynadığı The Batman, kahramanın suç savaşçısı olarak ikinci yılında geçiyor. Batman'in daha naif, şiddet dolu bir canlı aksiyon versiyonunu beklemeliyiz ve şimdiye kadarki tanıtım fragmanları durumun böyle olacağını gösterdi.

Beklendiği gibi, Warner ve DC'nin bize The Batman'den bahsetmeyen çok şey var - açıkçası, hiçbirimiz birkaç ay içinde kafamızda spoilerlar çalarak sinemalara girmek istemiyoruz.

Ama batman hakkında lansman tarihi yaklaşırken ne biliyoruz? Aşağıda, Batman hakkında bildiğimiz her bilgiyi gelmeden önce bulacaksınız. Bu haberlerin parçacıkları arasında resmi çıkış tarihi, all-star oyuncu kadrosu, fragmanlar, arsa noktaları, DCEU'ya nasıl uyduğu ve çok daha fazlası yer alıyor. Geceye uçalım ve neyin ne olduğuna bakalım.

BATMAN ÇIKIŞ TARIHI

Batman çıkış tarihi: 4 Mart 2022

Batman'in çıkış tarihi şu anda 4 Mart 2022 olarak belirlendi. Film, devam eden pandemi nedeniyle lansmanını geri itti ve Warner, daha fazla çıkış tarihi gecikmesi yaşaması konusunda son derece tereddüt edecek. Böyle bir senaryoyla sonuçlanabilecek son dakika aksaklıkları olmamasını umuyoruz.

Batman fragmanları: en son teaser'a göz atın

 

Film endüstrisinin çoğu 2021 tatil sezonu için kapanırken, Warner ve DC'nin başka fikirleri vardı. Noel gününden hemen sonra, The Batman'in The Bat and the Cat adlı yeni fragmanı, filmin diğer bazı önemli unsurlarına şimdiye kadarki en net bakışımızı verdi. Batman ve Riddler'ın satranç oyunu kedi fare dışında.

Pattinson'ın Wayne'inin Gotham City belediye başkan adayı Bella Reál (Jayme Lawson) tarafından sinsice çağrıldığını görüyoruz, wayne'in sahip olduğu saf zenginlikle Gotham'ın suçlularıyla savaşmak için yeterince çaba göstermediğini iddia ediyor. Biraz komik bir şekilde, Reál'ın Wayne'le sohbeti batman aksiyon sekanslarının bolluğuyla kesişti, bu da Wayne'in ironik bir şekilde Gotham'ın sokaklarını temizlemeye çalışmaktan daha fazlasını yaptığını gösteriyor.

Daha sonra fragman, Batman ve Zoë Kravitz'in Selina Kyle/Catwoman'ın huzursuz ortaklığıyla daha fazla alay ediyor ve ikili çeşitli düşmanlar ve görünüşte birbirlerini bir noktada ele geçiriyor. O zaman Batman ve Catwoman'ın "ittifakının" Batman'in hikayesinin önemli bir bileşenini oluşturmasını bekleyebiliriz.

Ayrıca Paul Dano'nun Riddler'ı, Colin Farrell'ın Pengueni ve Batman'in Riddler'ı çevreleyen olaylardaki rolünü sorgulayan Gotham polis memurlarının birkaç ekstra çekimi de vardır. Görünüşe göre Jeffrey Wright'ın Jim Gordon'ında da çok şey olacak.

The Bat ve Cat'in piyasaya sürülmesinden önce iki fragman daha yapıldı ve ilk çevrimiçi olduklarında kaçırdıysanız her birini aşağıda görüntüleyebilirsiniz. İlk sırada 2020'nin DC Fandome etkinliği sırasında gelen teaser var:

 

Ve bundan sonra, işte filmin Ekim 2021'de çevrimiçi olan ana fragmanı:

 

Batman oyuncu kadrosu: Kim kimi oynuyor?

İşte The Batman için etkileyici topluluk oyuncu kadrosunun hızlı bir listesi:

 • Robert Pattinson, Bruce Wayne/Batman rolünde
 • Andy Serkis, Alfred Pennyworth rolünde
 • Zoë Kravitz- Selina Kyle/Catwoman
 • Paul Dano, Bilmececı/Edward Nashton rolünde
 • Colin Farrell - Oswald 'Oz' Cobblepot/Penguen
 • Jeffrey Wright, Jim Gordon rolünde
 • John Turturro, Carmine Falcone rolünde
 • Peter Sarsgaard- DA Gil Colson
 • Jayme Lawson, Bella Reál rolünde
 • Barry Keoghan, Stanley Merkel rolünde
 • Rupert Penry-Jones, Belediye Başkanı Don Mitchell rolünde
 • Alex Ferns, Emniyet Müdürü Pete Savage rolünde

Daha önce de belirtildiği gibi Robert Pattinson, Bruce Wayne/Batman rolünde, Andy Serkis ise sadık uşağı Alfred olarak görev yapacak. Filmin doğrulanmış rogues kötü adamlar galerisinde The Riddler (Paul Dano) ve Penguen (Colin Farrell) yer alırken, suç lordu Carmine Falcone (John Turturro) ve Catwoman (Zoë Kravitz) da geleneksel olarak meleklerin tarafında oynamıyor.

Yasa ve düzen güçlerini temsil edenler arasında Jim Gordon rolünde Jeffrey Wright, Gotham DA Gil Colson rolünde Peter Sarsgaard ve Emniyet Müdürü Pete Savage rolünde Alex Ferns yer alıyor.

Rupert Penry-Jones, Gotham City'nin belediye başkanı Don Mitchell'ı canlandıracağını doğrularken, yeni gelen Jayme Lawson belediye başkan adayı Bella Reál rolünü üstlendi. Gil Perez-Abraham henüz açıklanmayan bir rol oynayacak.

İkiz oyuncular Max ve Charlie Carver (Teen Wolf) da görünecek ve oyuncuların oynayabileceği çok sayıda DC karakteri var: Tweedledee ve Tweedledum, Batman irfanının en tanınmış 'ikiz' karakterleridir, ancak bu cephede henüz resmi bir duyuru yoktur.

Belki de Batman oyuncu listesindeki en ilgi çekici isim, Stanley Merkel karakterinin geleceğinde efsanevi bir Gotham City kötü karakteri olduğu yaygın olarak söylentilere sahip olan Eternals yıldızı Barry Keoghan' dır. Spoiler'ların iyiliği için şimdilik sessiz kalacağız

Batman hikayesi: konusu nedir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, The Batman, Bruce Wayne'in Batman kariyerinin ikinci yılında (The Wrap başına) geçiyor. Bu, Christopher Nolan'ın filmlerinin Batman Begins'te kesin olarak ele aldığı başka bir Batman kökenli filmi izleme ihtiyacını atlamalıdır.

İşte warner Bros'un İngiltere 2022 ön izleme listesiyle filmin resmi özeti: "Batman olarak sokakları takip ederek iki yıl boyunca, suçluların kalbine korku salarak Bruce Wayne'i Gotham City'nin gölgelerinin derinliklerine sürükledi. Şehrin yozlaşmış yetkililer ağı ve yüksek profilli figürleri arasında sadece birkaç güvenilir müttefikle - Alfred Pennyworth, Teğmen James Gordon - yalnız kanunsuz, kendisini yurttaşları arasında intikamın tek vücut bulmuş hali olarak belirlemiştir.

"Bir katil Gotham'ın seçkinlerini bir dizi sadist entrikayla hedef aldığında, şifreli ipuçlarından oluşan bir iz, Selina Kyle nam-ı diğer Catwoman, Oswald Cobblepot nam-ı diğer Penguen, Carmine Falcone ve Edward Nashton nam-ı diğer Riddler gibi karakterlerle karşılaştığı yeraltı dünyası hakkındaki bir soruşturmaya dünyanın en büyük dedektifini gönderir. Kanıtlar eve yaklaşmaya başladıkça ve failin planlarının boyutu netleştikçe, Batman yeni ilişkiler kurmalı, suçlunun maskesini düşürmeli ve Gotham Şehrini uzun süredir rahatsız eden gücün ve yolsuzluğun kötüye kullanılmasına adalet getirmelidir."

Bu filmde Catwoman, Penguin ve Riddler'ın varlığı, Paul Dano'nun Riddler'ının Wayne ve gölgeli alter-egosu için hayatı zorlaştırmış gibi görünen ana düşman gibi görünmesiyle DC Comics irfanının oldukça derinlerinde olduğumuzu gösteriyor. Başka bir efsanevi Batman kötü adamının parçanın geri kalan kukla ustası olabileceğine dair öneriler vardı, ancak potansiyel spoiler durumunda bunun kim olduğunu açıklamaktan kaçınacağız. Yine de daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bu IGN makalesi bu olası hikaye öğelerini kapsar.

Kara Şövalye'nin genellikle Dünyanın En büyük dedektifi olarak tanımlandığı düşünülürse, bunun da bazı gerçek dedektiflik çalışmalarını içeren nadir bir Batman filmi olmasını bekleyin .

The Hollywood Reporter'a konuşan Reeves, 'heyecan verici' ama 'duygusal' bir filme gittiğini açıklayarak, "Bu çok bakış açısı odaklı, noir Batman hikayesi" dedi.

"Onun dedektif modundaki Batman, filmlerde gördüğümüzden daha fazla. Çizgi romanların geçmişi var. Dünyanın en iyi dedektifi olması gerekiyordu. Bunun, suçluları takip etme ve bir suçu çözmeye çalışma yolculuğuna çıktığımız zaman, karakterinin bir dönüme geçebilmesi için bir kavis sahibi olmasına izin verecek bir yer olmasını çok isterim."

Bu geçmiş Batman filmlerinden çok farklı geliyor ve fragmanlarda filmin noir lezzetini gerçekten anlırsınız. Serkis'in Zehir: Katliam Olsun basın turu sırasında LAD İncil'e açıkladığı gibi, Batman'in karanlık ve düşünceli kişiliği, Bruce ve Alfred arasındaki yakın, baba-oğul tarzı bağ gibi tam ekranda olacak.

Batman'in önceki filmlerden 'daha karanlık' olup olmadığı sorulduğunda Serkis, "Bunun gerçeklerden uzak olmadığını söyleyebilirim." dedi. "Alfred ve Bruce arasındaki duygusal bağ çok önemli. Bu gerçekten merkezinde. Ve Matt'in yazdığı gerçekten mükemmel bir senaryo."

Reeves'in bu karanlık yönüne gelince, filmin yönetmeni Empire Magazine'e filmin havasının çoğunun (ve Pattinson'ın tasvirinin) merhum Kurt Cobain ve eski grubu Nirvana'ya çok şey borçlu olduğunu söyledi.

Reeves, "Yazarken müzik dinliyorum ve ilk perdeyi yazarken Nirvana'nın 'Something In The Way'ini giydim" dedi. "İşte o zaman, Bruce Wayne'i daha önce gördüğümüz playboy versiyonu yapmak yerine, büyük bir trajedi yaşayan ve münzevi olan başka bir versiyon daha vardı. Bu yüzden Gus Van Sant'ın Son Günleri ile bu bağlantıyı ve Kurt Cobain'in bu tür çürüyen malikanede olduğu fikriyle bağlantı kurdum."

Başka ne bekleyebiliriz ki? Farrell's Penguin de dahil olmak üzere ikonik Batman kötü adamlarıyla, seslerine (ve görünüşüne) göre birçok karşılaşma. Sadece bu değil, aynı zamanda Caped Crusader bu film boyunca Gotham City Polis Departmanı (GCPD) ile ters düşecek gibi görünüyor, Batman'deki belirli bir sahne karakterin bir SWAT ekibinden kaçmak için yüksek bir binadan atladığını görecek.

Son fragmana bakılırsa, Batman ve Catwoman Dano'nun Bilmecesi'ni alt etmek için birlikte çalışıyor olabilirler, ancak ikincisinin bunu yapmak istemesi için kendi nedenleri olabilir. Film doruğa doğru yarışırken ikilinin birbirleriyle ters düşmelerini bekleyin.

Catwoman'dan bahsetmişken Kravitz, Batman'in Selina Kyle için bir çeşit köken hikayesi olacağını doğruladı. Empire Dergisi'ne konuşan Kravitz şunları söyledi: "Bu Selina için bir köken hikayesi, bu yüzden hayatta kalmaya çalışan birinin ötesinde, kim olduğunu bulmanın başlangıcı. Bence büyümek için çok yer var ve sanırım onun femme fatale olacağından emin olduğum şey haline gelmesini izliyoruz."

Bu catwoman spin-off'larının yolda olduğu anlamına mı geliyor? Ya da Kravitz'in Kyle'ını başka bir Batman filminde görebilir miyiz? İşte umut.