Asus, Nisan ayında ekran kartı fiyatlarını resmen düşüreceğini doğruladı

AMD, Intel veya Nvidia bu son düşüş trendi ile ilgili hiçbir şey söylemese de, Asus, Tom's Hardware'e yaptığı açıklamada, Nisan ayından itibaren Nvidia RTX 3000 serisi GPU'larda grafik kartı fiyatlarını%'e kadar düşüreceğini doğruladı.

Son birkaç aydır GPU fiyatları sürekli olarak düşerek okuyucularımızın ihtiyaçlarına en uygun olanı karar vermelerine yardımcı olmak Her Bütçeye Uygun En İyi Grafik Kartları listesi için en iyi grafik kartlarını yapmamızı istedi.

AMD, Intel veya Nvidia bu son düşüş trendi ile ilgili hiçbir şey söylemese de, Asus, Tom's Hardware'e yaptığı açıklamada, Nisan ayından itibaren Nvidia RTX 3000 serisi GPU'larda grafik kartı fiyatlarını% 25'e kadar düşüreceğini doğruladı. Asus bunu ABD'nin Çin'den ithalatında yapılan tarife indirimlerine bağladı.

Gariptir ki, Tom's Hardware'e ifade veren Asus temsilcisi, Tayvanlı firma her ikisi için de bir satıcı ortağı olmasına rağmen AMD Radeon kartlardan hiç bahsetmedi. Yani şu anda Radeon'a veya yaklaşan Intel Arc GPU'lara ne olduğunu doğrulayamıyoruz.

Temsilci dedi ki:

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Temsilciliği Ofisi'nden Çin ithalatına yapılan son tarifenin kaldırılmasının bir sonucu olarak, Oyuncular ve PC meraklıları 1 Nisan 2022'den itibaren ASUS GeForce RTX 30 serisi grafik kartlarında daha düşük fiyatlar görecekler.

Daha düşük fiyatlar giriş seviyesi GeForce RTX 3050 ve RTX 3060, orta seviye RTX 3070 ve yüksek performanslı RTX 3080 ve RTX 3090 ekran kartlarını etkileyecektir.

Tüketiciler, ilkbahar boyunca farklı modellerde fiyatların % 25'e kadar düşmesini beklemelidir.

3DCenter tarafından derlenen Alman perakende mağazalarından elde edilen son Mart ayı fiyatlandırma verileri, Nvidia ve AMD fiyatlarının şu anda kıtlığın vurduğundan beri en düşük seviyede olduğunu gösteriyor.

 

Hem AMD Radeon hem de Nvidia GeForce GPU'lar artık MSRP'ye göre% 25 daha fazla, bu da Nvidia'nın fiyatlarının biraz daha dik düştüğünü gösteriyor.