Artık Ücretsiz Değil: Windows 10 Ve 11'e Geçiş İmkanı Resmen Son Buldu!
Yeni Renault Kardian İç Mekan Tasarımı İlk Kez Gözler Önüne Serildi!

Sıradaki içerik:

Yeni Renault Kardian İç Mekan Tasarımı İlk Kez Gözler Önüne Serildi!

e
sv

Artık Ücretsiz Değil: Windows 10 ve 11’e Geçiş İmkanı Resmen Son Buldu!

16 okunma — 12 Ekim 2023 14:29
Microsoft, Windows 10 ve 11 için ücretsiz yükseltme dönemini resmi olarak kapattı. Windows 7 ve 8 lisans sahipleri artık bu anahtarlarla ücretsiz yükseltme yapamayacak. İşte bu değişiklik hakkında bilmeniz gerekenler.
artik ucretsiz degil windows 10 ve 11e gecis imkani resmen son buldu10117

2021’in ortalarında piyasaya sürülen Windows 11, özellikle donanım gereksinimleri konusunda bazı kullanıcılarda hayal kırıklığı yarattı. Windows 10’un piyasadaki güçlü konumu devam ederken, şimdiden Windows 12‘nin geliş haberleri dolaşmaya başladı. Ancak bu süreçte, Microsoft’un Windows 7 ve 8 kullanıcıları için sunduğu Windows 10 ve 11’e ücretsiz yükseltme imkanı resmi olarak sona erdi. Bu, eski sürüm kullanıcıları için önemli bir dönüm noktası anlamına geliyor.

Ücretsiz Windows 10 ve 11 Yükseltmeleri Artık Tarih Oluyor

Yıllardır, Microsoft’un Windows 7 ve 8’den daha yeni sürümlere geçiş yapmayı teşvik etmek için sunduğu ücretsiz yükseltme imkanı, birçok kullanıcı için büyük bir avantajdı. Bu kampanyanın 2016’da sona ermesi bekleniyordu, ancak Windows 11’in 2021’de piyasaya sürülmesine kadar devam etti. Ancak şimdi bu durum değişiyor.

Windows 7/8/8.1 sürümlerinden Windows 10 veya 11’e ücretsiz geçiş hakkındaki bilgiler ilk olarak geçen yılın Eylül ayında gündeme geldi. Ancak anahtarların halen çalıştığı gözlendi ve kesin bir sonlandırma tarihi belirlenmemişti. Fakat bugün, Microsoft’un The Verge ile yaptığı röportajda, Windows 7 lisans anahtarlarının artık desteklenmediğini resmen duyurdu.

Bu durum neticesinde, Windows 7 ve 8 sürümlerinden yükseltme yapmak isteyen kullanıcılar “Bu cihazda Windows’u etkinleştiremiyoruz çünkü geçerli bir dijital lisansınız veya ürün anahtarınız yok.” uyarısıyla karşılaşacaklar. Ancak daha önce bu eski anahtarları kullanarak yükseltme yaptıysanız, etkinleştirme durumunuzda bir değişiklik olmayacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli