Apple Watch Ultra Kullanıcılarından Gelen Şikayetlerde Patlama: Ekran Görüntüsü Sorunu Mu?
Ekim Ayının Heyecanla Beklenen Oyunları: Xbox Game Pass’e Yeni Katılanlar!

Sıradaki içerik:

Ekim Ayının Heyecanla Beklenen Oyunları: Xbox Game Pass’e Yeni Katılanlar!

e
sv

Apple Watch Ultra Kullanıcılarından Gelen Şikayetlerde Patlama: Ekran Görüntüsü Sorunu Mu?

13 okunma — 02 Ekim 2023 22:05
Apple Watch Ultra'nın piyasaya sürülmesiyle birlikte, kullanıcılar arasında ekran parlaklığına dair bazı endişeler yükselmeye başladı. Özellikle loş ortamlarda veya gece saatlerinde saatin ekranının zor göründüğüne dair geri bildirimler alındı.
apple watch ultra kullanicilarindan gelen sikayetlerde patlama ekran goruntusu sorunu mu9273

Apple Watch Ultra‘nın ekranında düşük ışık koşullarında görüntü sorunu yaşandığına dair kullanıcı şikayetleri artıyor. Resmî bir açıklama yapılmasa da, bazı kullanıcılar son çıkan watchOS 10 güncellemesinin, saatin ışık sensör kalibrasyonunu olumsuz etkilediğini düşünüyor.

Apple Destek forumlarına göre, karanlık bir ortamda Apple Watch Ultra ekranının zor okunduğuna dair pek çok geri bildirim var. Saatin ambiyans ışık sensörünün ekran parlaklığını doğru bir şekilde ayarlayamadığı görülüyor.

Watch Ultra 2‘nin sahipleri, bu durumu donanımsal bir sorun olarak nitelendirse de, ilk nesil Apple Watch Ultra kullanıcıları da benzer şikayetlerde bulunuyor. Kullanıcı geri bildirimlerine göre, bu sorun özellikle ışık değişikliklerinde, örneğin aydınlık bir odadan karanlık bir alana geçildiğinde veya Wayfinder ve Ultra Modular saat kadranları gece moduna alındığında daha belirgin hale geliyor. Parlaklık seviyesinin manuel olarak ayarlanmasına rağmen, bu sorun devam ediyor ve watchOS 10.0.1 ve watchOS 10.0.2 güncellemeleri sonrasında başladığına inanılıyor.

Apple’ın iPhone 15 lansmanı sırasında tanıttığı Apple Watch Ultra 2, 3000 nit’e kadar olan ekstra yüksek parlaklık özelliğiyle öne çıkıyor. Apple, bu modelin bugüne kadar ürettiği en parlak ekranlı saat olduğunu iddia ediyor. Ancak bazı durumlarda ekran parlaklığının 1 nit’e kadar düştüğü belirtiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli