Apple, Uygun Fiyatlı MacBook'la Pazarda Yerini Almayı Planlıyor: İşte Bilmeniz Gerekenler
Uygun Fiyatlı Seyahatin Sırları: Ekonomik Gezmenin İpuçları

Sıradaki içerik:

Uygun Fiyatlı Seyahatin Sırları: Ekonomik Gezmenin İpuçları

e
sv

Apple, Uygun Fiyatlı MacBook’la Pazarda Yerini Almayı Planlıyor: İşte Bilmeniz Gerekenler

29 okunma — 05 Eylül 2023 22:44
Eğitim sektöründe daha fazla yer almayı hedefleyen Apple, uygun fiyatlı bir MacBook modeliyle piyasadaki rekabeti kızıştırmayı planlıyor.
apple uygun fiyatli macbookla pazarda yerini almayi planliyor iste bilmeniz gerekenler7313

Bu hamlesiyle şirket, özellikle eğitim sektöründe popüler olan Chromebook modellerine doğrudan rakip olmayı hedefliyor. 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen bu uygun fiyatlı MacBook’un, şirketin şu anki MacBook Air ve Pro modellerinden birkaç önemli farkı olması bekleniyor. Sızan bilgilere göre Apple, cihazın yapısında metal kasayı koruyarak farklı malzeme kombinasyonlarına yönelebilir. Ayrıca maliyetleri azaltmak için bazı bileşenlerin daha ekonomik versiyonlarına geçiş yapabilir.

Apple’ın Uygun Fiyatlı Modelinde Neler Bekleniyor?

Apple, Uygun Fiyatlı MacBook'la Pazarda Yerini Almayı Planlıyor: İşte Bilmeniz Gerekenler

Bu ekonomik MacBook modelinde Apple’ın M1 işlemcisini kullanacağına inanılıyor. Cihazda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanının olması da beklenen özellikler arasında. Elbette bu bilgiler henüz resmiyet kazanmadı ve Apple tarafından doğrulanmadı.

Eğitim sektöründe büyüyen bir pazar olduğu göz önüne alındığında, Apple’ın bu hamlesiyle pazardaki yerini sağlamlaştırmayı amaçladığı anlaşılıyor. Google’ın Chromebook modelleriyle büyük başarılara imza attığı biliniyor. Özellikle 2021’de 33.5 milyon adet Chromebook sevkiyatıyla rekor bir satışa imza atıldı. Bu veriler, Apple’ın bu hamleyle neden bu segmentte daha aktif olmak istediğini gözler önüne seriyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli