AMD Grafik Kartı Kullananlar Uyarıldı: Counter Strike 2'de Ban Riskiniz Var!
Mercedes, İki Elektrikli Otomobilin Kafa Kafaya Çarpıştığı Dünyadaki İlk Test Videosunu Paylaştı

Sıradaki içerik:

Mercedes, İki Elektrikli Otomobilin Kafa Kafaya Çarpıştığı Dünyadaki İlk Test Videosunu Paylaştı

e
sv

AMD Grafik Kartı Kullananlar Uyarıldı: Counter Strike 2’de Ban Riskiniz Var!

30 okunma — 15 Ekim 2023 15:57
Counter Strike 2'nin (CS2) geliştiricileri, AMD grafik kartı kullanan oyuncular için bir uyarıda bulundu. Yeni sürücü güncellemesiyle eklenen bir özellik, oyuncuların banlanmasına sebep olabiliyor.
amd grafik karti kullananlar uyarildi counter strike 2de ban riskiniz var10416

Valve, AMD grafik kartı kullanan CS 2 oyuncularını bir konuda uyarıyor: Anti-Lag özelliğini etkinleştirmemeniz gerekiyor. Aksi halde oyuncuların ban riskiyle karşı karşıya kalacakları belirtildi. AMD, bu durumu çözmek adına sürücü güncellemesi yaparak etkilenen oyuncuların banlarını kaldıracağını ifade etti.

Anti-Lag Açmayın Uyarısı

Yapılan duyuruda, en son sürücü güncellemesi ile birlikte getirilen Anti-Lag özelliğinin, motor dll işlevlerinde değişikliklere neden olduğu ve bu nedenle oyuncuların oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilmeleri için bu özelliği devre dışı bırakmaları gerektiği vurgulandı. Adrenaline Edition 23.30.1 sürücü güncellemesi CS2 için Anti-Lag Plus desteğini aktif hale getiriyor. Bu yeni fonksiyon, sadece Radeon RX 7000 serisi ekran kartları için geçerli ve daha eski modelleri etkilemiyor.

Oyuncular, Alt+L tuş kombinasyonunu kullanarak AMD’nin bu yeni fonksiyonunu kapatabilirler. Ancak bu problem sadece Counter Strike 2 ile sınırlı değil. Call of Duty: Modern Warfare 2, CoD: Warzone 2 ve Apex Legends gibi oyunlarda da Anti-Lag Plus özelliğini aktif hale getiren oyuncuların benzer sorunlarla karşılaştığı, hatta bazı oyuncuların oyunun aniden kapanmasından şikayetçi olduğu belirtiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli