Yenilenen Tesla Model Y, Çin Pazarında Satışa Çıktı!
Xiaomi 14 Pro’nun Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

Sıradaki içerik:

Xiaomi 14 Pro’nun Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

e
sv

Yenilenen Tesla Model Y, Çin Pazarında Satışa Çıktı!

11 okunma — 02 Ekim 2023 22:36
Tesla, Ekim ayının ilk günlerinde, yenilenen Model Y versiyonunu beklenmedik bir hamleyle Çin pazarında müşterilere sunmaya başladı.
yenilenen tesla model y cin pazarinda satisa cikti9280

Yeni Tesla Model Y Çin’de piyasaya sürüldü, ancak bu, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Model 3’teki gibi büyük bir yenilik değil. Model Y’de daha kapsamlı bir yenilik beklentisi 2024 yılına yönelik.

Görsel açıdan bakıldığında, 19 inçlik tekerleklerin tasarımında değişiklikler olduğunu fark ediyoruz. Gümüş renkli orijinal jantlar, yeni Model 3’te gördüğümüz siyah jantlarla değiştirilmiş. İç tasarımda, kullanıcılara 256 farklı renkte ambiyans aydınlatma sunuluyor, böylece sürücüler araç içi aydınlatmasını kendi zevklerine göre kişiselleştirebiliyor. Ahşap döşemenin ise tekstil kaplama ile değiştirildiğini ekleyelim.

Model Y’nin hız konusunda da bir takım geliştirmeleri var. Yeni model, 0’dan 100 km/s’ye 5,9 saniyede ulaşıyor, bu süre önceki sürümde 6,9 saniyeydi. Bu performans artışının sadece standart model için geçerli olduğunu vurgulayalım; uzun menzil ve Performans sürümlerinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Yenilenen Tesla Model Y, Çin Pazarında Satışa Çıktı!

Menzil konusunda ise, standart Model Y’nin menzili, CLTC standartlarına göre 545 km’den 554 km‘ye çıkartılmış. Uzun menzilli sürümdeyse menzil 660 km’den yaklaşık 688 km’ye yükseltilmiş. Ancak Performans modelinde herhangi bir menzil değişikliği bulunmuyor.

Çin’de satışa sunulan Tesla Model Y’nin başlangıç fiyatı 263.900 Yuan (yaklaşık 997 bin TL) olarak belirlenmiş.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli