Xiaomi’nin Yeni SUV Modeli MX11 İlk Kez Görüntülendi
Taşınabilir İnternetin Geleceği: Starlink Mini Tanıtıldı

Sıradaki içerik:

Taşınabilir İnternetin Geleceği: Starlink Mini Tanıtıldı

e
sv

Xiaomi’nin Yeni SUV Modeli MX11 İlk Kez Görüntülendi

23 okunma — 21 Haziran 2024 15:07
Xiaomi, yeni SUV aracı MX11'in ilk görüntülerini yayınladı. Elektrikli araçlarda güçlü bir yükseliş sergileyen Xiaomi'nin yeni SUV modeli hakkında detaylar burada.
xiaomie28099nin yeni suv modeli mx11 ilk kez goruntulendi12428

Xiaomi’nin Yeni SUV Aracı İlk Defa Görüntülendi

Xiaomi’nin Elektrikli Araçlardaki Yükselişi

Xiaomi, ilk elektrikli otomobili SU7 ile piyasaya hızlı bir giriş yaparken, şimdi de yeni SUV modeli üzerinde çalışıyor. Firma, geçtiğimiz mayıs ayında 8 binden fazla SU7 satarak büyük bir başarı elde etti. Şimdi ise MX11 kod adıyla anılan yeni SUV’un 2025 yılında tanıtılması hedefleniyor. Xiaomi SUV’a ait olduğu söylenen ilk kamuflajlı görüntüler de yayınlandı.

Xiaomi SUV’un İlk Görselleri

Paylaşılan görüntüler, Xiaomi SUV’un yoğun bir şekilde kamufle edildiğini ortaya koyuyor. Ancak, SU7’nin tasarım esintilerinin varlığı belirgin. Aracın ön kısmı, firmanın sedan aracını anımsatan farlara sahip gibi görünüyor. Ayrıca lidar sensör de aracın tavan kısmında yer alıyor. Görseller, Xiaomi’nin yeni aracının eğimli tavan çizgisi sayesinde coupe SUV olarak tasarlandığını da gösteriyor. Sarı fren kaliperleri, beş kollu jantlar ve açıkta bırakılmış kuyruk lambası gibi unsurlar SU7’den alınmış gibi görünüyor.

Xiaomi’nin Yeni SUV Modeli MX11 İlk Kez Görüntülendi

Tasarım ve Teknik Özellikler

Xiaomi SUV’un genel tasarımı, otomobil tutkunlarına bazı ünlü marka ve modelleri anımsatacak gibi görünüyor. Bilindiği üzere SU7, Porsche ve McLaren’den ilham alan bir tasarım diline sahipti. Benzer şekilde, MX11’in de Ferrari Purosangue ile benzerlik taşıdığı görülüyor. Xiaomi, Çin’de elektrikli araç yarışına giren en yeni firma olmasına rağmen, uygun fiyatlı SU7 modeliyle güçlü satış rakamlarına ulaşmayı sürdürüyor. Firma, halihazırda 20 binden fazla aracı teslim etmiş durumda ve 2024 yılı sonuna kadar bu sayının 120 bini bulması bekleniyor.

Xiaomi’nin Yeni SUV Modeli MX11 İlk Kez Görüntülendi

Xiaomi SUV MX11: Teknik Detaylar ve Fiyat

Şimdilik Xiaomi SUV MX11 için teknik ayrıntılar hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ancak aracın 21 bin dolar fiyatla 2025’te tanıtılıp 2026’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xiaomi’nin Yeni SUV Modeli: Gelecek Vaat Ediyor

Xiaomi, yeni SUV modeli ile elektrikli araç piyasasında yerini sağlamlaştırmaya kararlı görünüyor. Yeni aracın, uygun fiyatı ve etkileyici tasarımı ile tüketiciler tarafından büyük ilgi göreceği kesin. Xiaomi’nin, SUV modeliyle de başarılı satış rakamlarına ulaşacağı ve elektrikli araç piyasasında daha da güçleneceği bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli