Windows Tabletinize Android Nasıl Yüklenir

Windows tabletler daha popüler hale geliyor. Ancak daha büyük bir uygulama yelpazesi arıyorsanız, Android cevaptır. Android'i bir masaüstü bilgisayara kurmak oldukça kolay olsa da, bir Windows tablette zor bir kurulum bulabilirsiniz. Bir sorun, tabletlerin bir CD / DVD sürücüsünün olmamasıdır.

Windows tabletler daha popüler hale geliyor. Ancak daha büyük bir uygulama yelpazesi arıyorsanız, Android cevaptır. Android'i bir masaüstü bilgisayara kurmak oldukça kolay olsa da, bir Windows tablette zor bir kurulum bulabilirsiniz. Bir sorun, tabletlerin bir CD / DVD sürücüsünün olmamasıdır.

Peki Android'i bir Windows tablete nasıl yükleyebilirsiniz? Size göstereceğiz.

Windows Tablete Android Yükleme

Devam etmeden önce, Android'in yalnızca standart 32 bit veya 64 bit Windows tabletlere yüklenebileceğini unutmayın. ARM işlemcileri kullananlar (eski Microsoft Surface RT gibi) uyumlu değildir.

Bu arada, Windows tabletinize Android yükleme işlemi cihazdan cihaza farklılık gösterir. Ancak, genel yaklaşım aynıdır.

Windows 8 tabletleri, kullanılabilir bir işletim sistemine yükseltme yapmak için umutsuz. Çoğu durumda, Windows 10 çözümdür. Ancak, uygulamaların eksikliği veya Windows 10'un artan karmaşıklığı sizi yükseltmenizi engelleyebilir.

Birçokları için, eski ama tamamen yeterli tablet donanımını kullanmaya devam etmenin tek yolu Android.

Android'i Windows Tablete Yüklemeniz Gerekenler

Android'i kurmak için ihtiyacınız olan her şeyi toplayarak başlayın:

  • Windows tabletiniz, bir güç kaynağına takılı
  • 16GB veya daha fazla boş bir USB flash sürücü
  • Üzerinde Windows yükleyici yüklü olan ikinci USB flash sürücü (sorun olması durumunda)
  • USB flash disk yazma yazılımı ( Etcher öneririz )
  • USB klavye (fare isteğe bağlıdır)
  • Aynı anda birden fazla cihazı tabletinize bağlayabilmeniz için bir USB hub
  • Sisteminiz için Android'in doğru sürümü

Android'i kurmaya gelince, denemeniz gereken ilk seçenek Phoenix OS . 

Intel, Windows makineleri için bazı Android görüntülerini de korur. Bunları GitHub'da indirilebilecek açık kaynaklı Celadon projesinin bir parçası olarak bulacaksınız .

Devam etmeden önce, özellikle tabletinize ilişkin adımlar için web'i kontrol edin. Sürücünüzü silebilecek herhangi bir hata yapmadığınızdan emin olmak için adım adım doğrudan bir referans olması önemlidir. Bilgisayarınızı yenilmez bırakabilecek hatalardan kesinlikle kaçınmak istersiniz.

Neden Android'i bir Windows Tablete Kurmalı?

Windows, dokunmatik ekran ve tablet kipinde kullanılabilir bir UI'ye sahip, ancak Microsoft Mağazası'nın uygulama seçimi nispeten mütevazı.

Android tabletlerle ilgili bir deneyime sahipseniz ve özellikle Windows dokunmatik ortamından hoşlanmıyorsanız, anahtarlama mantıklıdır (mümkün olduğunda). Android'deki gelişmiş OTG desteği sayesinde (böylece USB sürücülerini ve giriş cihazlarını bağlayabilirsiniz) bir fark bile görmeyebilirsiniz!

Ancak, x86 uyumlu sistemleri destekleyen uygulamalarla sınırlandırılacağınızı unutmayın. Bunlar sayıca artıyor, ancak Play Store'daki her uygulamayı çalıştırmayı beklemiyorsunuz.

Windows Tabletinizi Android Kurulumu İçin Yapılandırma

Sistem kurulumunda birkaç ayar yapmadan, Windows için tasarlanmış bir cihaza ikinci bir işletim sistemi kuramazsınız.

İlk önce, Güvenli Önyükleme'nin devre dışı bırakıldığından emin olmanız gerekir. Açık Ayarlar> Update ve Kurtarma> Kurtarma basıp Şimdi Yeniden altında Gelişmiş Başlangıç-up . Buradan, Sorun Giderme'yi ve ardından Gelişmiş Seçenekler> UEFI Firmware Ayarları'nı seçmek için ok tuşlarını kullanın .

Burada, soldaki menüden Güvenlik'i bulun ve bir Yönetici şifresi belirleyin . Bunu ekledikten sonra Boot'u açın , Güvenli Boot seçeneğini bulun ve Disabled'a ayarlayın .

Bu işlem bittiğinde, yeniden başlatmak için  düğmesini basılı tutun, ardından ekran tekrar açılıncaya kadar Windows düğmesini de basılı tutun . Bu, UEFI Modunun seçili olduğundan emin olmanız gereken BIOS ekranına hızlı bir şekilde kısayol yapmanızı sağlar .

Android Tablet Kurulumu

Ardından, tableti kapatın ve USB hub'ını doğrudan USB portuna bağlayın. Yerleştirme istasyonu kullanmayın.

Klavye ve USB çubuğu hub'a bağlıyken, tablet PC'nizi açın, F12 tuşuna basın . Önyükleme menüsünde, USB sürücüsünü seçmek için ok tuşlarını kullanın. Seçim yapmanız gerektiğinde (çift önyüklemeyi etkinleştirme gibi), cihazınızın ses seviyesi tuşlarını kullanın.

Android yükleyicinin farklı sürümleri biraz farklı adımlara sahiptir. Çoğu durumda, çift önyükleme seçeneği seçilmelidir. Android'in önyüklenmesi için önyükleyici gerektiğinden, genellikle Windows'u tamamen kaldırmaya değmez.

Her şey plana göre giderse, bir sonraki tableti açtığınızda, Android ile Windows arasında seçim yapabileceğiniz bir açılış menüsü görmelisiniz.

Windows'ta Android Uygulamaları Çalıştırmanın Alternatif Yolları

 

Android'i Windows tabletinize kurmak için temel motivasyonunuz uygulamaları kullanmaksa, emülasyon daha basit bir çözümdür. Aşağıdakileri içeren Android uygulamalarını bu şekilde çalıştırmak için çeşitli araçlardan birini seçebilirsiniz:

  • NoxPlayer : Muhtemelen Windows için en iyi Android emülatörü.
  • BlueStacks : Android oyun hayranları için ideal.
  • Andy : Oyun ve uygulama geliştirme için özellikler içerir.

Bunların yalnızca Windows makinenizdeki donanımın izin verdiği kadar çalışacağını unutmayın. 

Android'i bir Windows tablete kurmak zor olabilir. Örneğin, uygun bir görüntü bulmak biraz zaman alabilir. En kötü durumlarda, kullanmanız için uyumlu bir Android sürümü bile olmayabilir.

Pes etme Android öykünmesi size uymuyorsa, bunun yerine sanal bir makine düşünün.

VMWare Player veya VirtualBox gibi araçlar , üzerine bir Android işletim sistemi kurduğunuz sanal bir ortam çalıştırır. Bu, daha önce indirdiğiniz işletim sistemini kendi tablet modelinizde çalıştırmak için olabilir ya da sadece Phoenix OS olabilir.

Her iki durumda da, bu, çift önyükleme yapmaktan veya Windows'u tamamen kaldırmaktan daha temiz bir seçenektir. Basitçe Windows'u önyükleyin, sanal makineyi başlatın ve Android'i çalıştırın. Bizim VirtualBox kullanarak rehber sanal makinelere başlamak olacaktır.

Android'i Windows Tablet üzerinde Çalıştırma

Zor bir slogan olabilir, ama sonunda Android'i Windows tabletinize yükleyebilmelisiniz. Belki bir çift önyükleme kurulumu ile bitirdiniz veya belki bunun yerine sanal bir makineye güveneceksiniz. Her iki durumda da, Android çalışırken, en sevdiğiniz uygulamaların ve oyunların keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Her şey yüklü ve Android başlatıldığında, mükemmel çalışması gerekir. Ancak, Android'i Windows tabletinize yüklemek için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, bazı özellikleri eksik veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu nedenle , YouTube, Google Play, Gmail ve diğer tüm Google tarafından sağlanan Android uygulamaları gibi zımbaları almak için Google Apps’ı kurmanız gerekir .