WhatsApp'tan Telegram'a nasıl geçilir


WhatsApp etkili bir şekilde Instagram, Facebook ve Facebook Messenger'ın bir uzantısı olacak, gizlilik konusunda utangaç şirket tüm verilerinizi reklamverenler için tek bir izleme profilinde birleştirmekte özgür olacak ve kim bilir başka neler olabilir.
WhatsApp'tan Telegram'a nasıl geçilir

Facebook, uygulamaya koyduğunuz bilgileri daha geniş insan izleme sistemleriyle birleştirmeyi planlayarak nihayet WhatsApp'ın tam kontrolünü ele alıyor . WhatsApp etkili bir şekilde Instagram, Facebook ve Facebook Messenger'ın bir uzantısı olacak, gizlilik konusunda utangaç şirket tüm verilerinizi reklamverenler için tek bir izleme profilinde birleştirmekte özgür olacak ve kim bilir başka neler olabilir.

Yeni WhatsApp politikası Şubat ayında yürürlüğe giriyor ve insanlara Zuckerberg'in küresel takip hedeflerine katkıda bulunmaktan hoşlanmıyorlarsa başka bir platforma geçmeleri için birkaç hafta veriyor. Telegram, birçok harika özelliğe, uçtan uca şifreleme sohbet seçeneklerine ve şaşırtıcı derecede iyi bir Microsoft Store uygulamasına sahip açık kaynaklı bir alternatiftir .

Telegram'ı kurun

Arkadaşlarınızı ve ailenizi denenmiş ve test edilmiş WhatsApp'tan geçiş yapmaya ikna etmek, uygulamayı yüklemek kadar kolay olmayabilir. Yine de, giderek dijitalleşen dünyamızda daha fazla kişinin gizlilik bilincine sahip olmasıyla, en azından dikkate almaya değer. WhatsApp'tan Telegram'a nasıl kolayca geçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 
  1. İndir Telegram adlı Microsoft Store , Android , iOS veya Mac OS mağazada .
  2. Telefon numaranızı kullanarak kayıt olun. Platformunuza bağlı olarak, arayüzünüz aşağıdaki ekran görüntüsünden biraz farklı görünebilir.

Telegram

  1. Numaranızın sahipliğini doğrulamak için bir kod alacaksınız. Girin.
  2. Sola kaydırın veya menüyü açın, ardından profilinizi ayarlamak için ayarlara gidin . Profil resmi, isim ekleyebilir, gizlilik ayarlarını değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.
  3. Daha fazla güvenlik için Gizlilik ve Güvenliği açıp ardından İki Adımlı Doğrulamayı kurmanızı şiddetle tavsiye ederim .
  4. Telegram'ı bir telefonda kullanıyorsanız , kişi listenizde zaten Telegram olan herkesi bulmak için yan menüden Kişiler'e gidebilir veya bir bağlantı kullanarak onları davet edebilirsiniz.

WhatsApp'ı sil

Zuckerberg hayatını tamamen geride bırakmak istiyorsanız, WhatsApp hesabınızı tamamen silmeniz gerekir. Gizlilik yasaları sayesinde, bunu yapmak nispeten kolay bir süreçtir.

  1. WhatsApp'ı açın.
  2. Git Ayarlar sonra, üstündeki üç nokta menüsü üzerinden Hesap seçtikten sonra, Sil My Hesabı.
  3. Telefon numaranızı girin ve bir kez daha Hesabımı Sil öğesini seçin .
  4. WhatsApp'ı silmek hesabınızı kaldırır, tüm mesajlaşma geçmişinizi siler, sizi tüm WhatsApp Gruplarından siler ve tüm mesajlaşma yedeklerini siler.

Facebook, bilgilerinizin WhatsApp'tan tamamen silinmesinin 90 gün kadar sürebileceğini ve hatta muhtemelen devam eden herhangi bir soruşturmanın bir parçası olarak bazı verilerinizi "yasal nedenlerle" tutabileceğini söylüyor.

Her durumda, bu adımlar dijital ayak izinizi Zuckerberg'in veri toplama imparatorluğundan uzaklaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.