Unreal Engine 5 10 Yeni Oyunu Onaylandı


Unreal Engine 5 burada ve oyun geliştirme için harika bir sonraki adım. Geliştiricilere animasyon, ses tasarımı ve geniş açık dünyalar yaratma ile daha iyi bir iş akışı sağlayacak ve oyunculara yeni nesil donanım için daha gelişmiş dinamik aydınlatma hazırlayacak.
Unreal Engine 5 10 Yeni Oyunu Onaylandı

Unreal Engine 5 burada ve oyun geliştirme için harika bir sonraki adım. Geliştiricilere animasyon, ses tasarımı ve geniş açık dünyalar yaratma ile daha iyi bir iş akışı sağlayacak ve oyunculara yeni nesil donanım için daha gelişmiş dinamik aydınlatma hazırlayacak.

1. Tomb Raider

State of Unreal 2022 etkinliği sırasında Crystal Dynamics, en yeni Tomb Raider'ın Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirileceğini duyurdu .

Tomb Raider serisinde yayınlanan son oyun, 2018'de Shadow of the Tomb Raider'dı. 2013'te yeniden çevrimi olarak geri dönmesinden bu yana üçüncü oyundu. Grafikler dinamik aydınlatma ile inanılmazdı, fantastik sinematik ara sahneleri vardı ve silahlar, yaylar ve oklar ve yakın dövüş silahları dahil olmak üzere eğlenmek için çok çeşitli silahlar.

Oyunun çıkış tarihi açıklanmadı.

2. Quantum Error

Quantum Error, Unreal Engine 5 ile yeni nesil donanım için inşa edilmiş, yakında çıkacak bir korku oyunudur . Geçmişteki en büyük korku video oyunlarından bazılarına benzer şekilde , ayarı karanlık, metal koridorlar, kan sıçramış duvarlar ile uzaydadır. fütüristik silahlar.

Quantum Error web sitesi , yukarıdaki tanıtım fragmanından daha fazla bilgi sağlayarak daha fazla silah, araç, ortam ve rahatsız edici yaratık gösteriyor.

Resmi bir çıkış tarihi olmamasına rağmen; ancak resmi Quantum Error Twitter hesabı , oyunun "kesinlikle bu yıl" çıkacağını duyurdu. Quantum Error, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için mevcut olacak.

3. Redfall

Redfall, Redfall, Massachusetts merkezli bir kooperatif, birinci şahıs nişancı oyunudur. Yukarıdaki teaser fragmanındaki ipuçlarına göre, fütüristik silahlar ve görünmezlik gibi ilginç güçlendirmeler kullanarak kan emici vampirleri öldürmek için tek başına oynayabilir veya üç oyuncuya kadar takım oluşturabilirsiniz. Grafikler ve oyun mekaniği inanılmaz görünüyor ve daha fazlasını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Redfall, Xbox Game Pass'in ilk günü de dahil olmak üzere PC ve Xbox Series X/S için 2022 Yazında piyasaya sürülecek.

4. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Bu birinci şahıs nişancı, sizi kıyamet sonrası bir dünyada Doğu Avrupa'ya getiriyor. Oyuncuların gizemli alanları keşfetmelerine olanak tanıyan büyük bir açık dünya video oyunu olması planlanıyor .

STALKER 2 web sitesi ayrıca oyuncuların aldığı kararların Zone olarak bilinen dünyanın kendisi üzerinde bir etkisi olacağını açıklıyor. Geliştiriciler, oyuncuları yaşam dünyasına daha iyi sokmak için Unreal Engine 5'i kullanmayı ve düşmanları yenmeyi daha zor hale getirmek için gelişmiş AI kullanmayı planlıyor.

STALKER 2: Heart of Chernobyl, 8 Aralık 2022'de Xbox Series X/S'nin yanı sıra Steam, Windows ve Epic Games Store'da PC için çıkacak.

5. Kingdom Hearts 4

20. Yıldönümü etkinliği sırasında Square Enix, Unreal Engine 5 kullanarak Kingdom Hearts 4'ün geliştirildiğini duyurdu. Oyun, Sora, Goofy ve Donald Duck gibi olağan karakterlerle Tokyo'ya benzer büyük bir şehirde geçecek gibi görünüyor. Sora'nın saçında, yüzünde ve şehri çevreleyen dinamik aydınlatma ve gölgelerde görülebileceği gibi grafikler güzel görünüyor.

Herhangi bir çıkış tarihi veya oyun platformu açıklanmadı. Ancak Kingdom Hearts 4, Unreal Engine 5 üzerinde çalışacağından, başlangıçta Xbox Series X/S ve PlayStation 5 gibi yeni nesil donanımlar için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

6. The Witcher

CD Projekt Red , Mart ayında The Witcher web sitesindeki bir haber aracılığıyla , gayri resmi olarak The Witcher 4 olarak adlandırılan yeni bir Witcher oyununun geliştirildiğini duyurdu. yeni oyun.

Yeni geliştirme platformu, CD Projekt Red'in oyun için güzel, geniş bir açık dünya yaratmasına ve böyle bir oyun geliştirirken ortaya çıkabilecek çok sayıda sorundan kaçınmasına yardımcı olacak. Unreal Engine 5, The Witcher 4 gibi video oyunlarını büyük ölçüde geliştirecek ve bunu görmek için sabırsızlanıyoruz.

Henüz bir çıkış tarihi veya platform açıklanmadı.

7. Dreamhouse: The Game

Dreamhouse: The Game, bir ev ve içine giren her şeyi tasarlama konusunda son derece gerçekçi bir oyun olarak ayarlandı. Buna mimari, iç tasarım, akıllı ev elektroniği, planlar, dış mekan ayarı ve daha fazlası dahildir. Oyun, VR kulaklıklarla uyumlu olacak ve fotogerçekçi grafiklere, açıklamalı boyutlara ve çok oyunculu bir görünüme sahip olacak.

Dreamhouse: The Game, Unreal Engine 5 kullanılarak yapılacak ve son nesil PS4 ve Xbox One'ın yanı sıra Xbox Series X/S, PlayStation 5 ve PC için geçerli olacak. Herhangi bir çıkış tarihi açıklanmadı.

8. Dragon Quest XII: The Flames of Fate

Dragon Quest serisindeki bir sonraki giriş, nihayet Mayıs 2021'de bir teaser fragmanında duyuruldu; ne yazık ki, henüz hiçbir oynanış videosu halka açıklanmadı.

Şimdiye kadar bildiğimiz şey, yeni Dragon Quest'in resmi Dragon Quest Twitter hesabından atılan bir tweet'e dayalı olarak Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirileceği . Japonca olmasına rağmen bu, hayranlarına yeni Dragon Quest girişinin Unreal Engine 5 kullanılarak geliştirileceğini ve yolculuğunda ona yardımcı olacak yeni geliştirme personeli aradığını söyleyen bir duyuruydu.

Herhangi bir çıkış tarihi veya platform açıklanmadı.

9. Echoes of the End

 

Echoes of the End, çok sayıda sinematik unsur, bulmaca çözme ve yeni bir fantezi dünyasında savaşma ile anlatısal bir oynanışa sahip olacak. Bize küçük bir İzlandalı yayıncı olan Myrkur Games'den geliyor ve serideki üç oyundan ilki olması planlanıyor.

Geliştiriciler, hikaye anlatımı, dünyayı keşfetme ve oyun boyunca NPC ortağınız Abram ile nasıl etkileşim kurduğunuz konusunda tutkulu görünüyor.

Echoes of the End henüz bir çıkış tarihi yok, ancak Xbox Series X/S, Windows Store ve PlayStation 5'te olması bekleniyor.

10. The Matrix Awakens

 

Matrix Awakens, Unreal Engine 5'in sizi bir video oyununa sokmak için neler yapabileceğinin harika bir örneğidir.

Yukarıda gösterilen demo, gerçek aktörleri neyin gösterdiğini ve dijital olarak neyin yaratıldığını sorgulamanıza neden oluyor. Sinematik ara sahneler, inanılmaz ışıklandırmasını ve gerçekçi dokularını göstererek oyuna kusursuz bir şekilde geçiş yapıyor. Xbox Series X/S veya PlayStation 5'e sahip olacak kadar şanslıysanız, bu demoyu şimdi denemek için konsolların mağazalarından indirilebilir.

Oyunun tamamı için çıkış tarihi açıklanmadı ve sadece Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için mevcut olacak.

Yeni Nesil Donanımda Unreal Engine 5'i Deneyimlemeye Hazırlanın

Oyunları Unreal Engine 4'ten Unreal Engine 5'e taşımak oldukça basit olduğu için, gelecekte UE5'te yayınlanacak olan onaylanmış oyunların daha da uzun bir listesini görebiliriz.

Bu, potansiyel olarak GPU'nuzu yükseltmeniz veya Unreal Engine 5 tarafından ortaya konan gerçekçi grafikleri deneyimlemek için yeni nesil bir konsola ihtiyaç duymanız anlamına geliyor. Yine de, Unreal Engine 5'te geliştirilmekte olan daha fazla oyunun duyurulacağını görmekten heyecan duyuyoruz.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0

Bir Yorum YazBu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.